Netflix Film Önerileri – Kasım 2021

Dünyada ve ülkemizde milyonlarca üyesi bulunan Netflix platformu pek çok sinemasever için vazgeçilmez hale geldi. Bünyesinde yüzlerce filmi barındıran platformda Kasım ayında yayında olan filmlerden 10 adet kaliteli yapımı izlere öneriyoruz. İyi seyirler.

Zoraki Kral (IMDB – 8.0)

Yıl: 2010
Süre: 1sa 53dk
Tür: Dram
Yönetmen: Tom Hooper
Oyuncu Kadrosu: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter
Konusu: 1936’da Büyük Britanya İmparatorluğu’nun tahtına biraz da istemeyerek oturan Kral VI. George’un düşük olan özgüveni ve buna sebep olan kekemelik hastalığını yenmesine yardımcı olan konuşma terapisti ile dramatik hikayesini anlatan film 83. Akademi Ödülleri’nde (Oscar Ödülleri) En İyi Film Akademi Ödülü, En İyi Yönetmen (Tom Hooper), En İyi Erkek Oyuncu (Colin Firth) ve En İyi Özgün Senaryo (David Seidler) ödüllerini kazandı.

Soysuzlar Çetesi (IMDB – 8.3)

Yıl: 2009
Süre: 1sa 32dk
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncu Kadrosu: Bradd Pitt, Christoph Waltz, Melaine Laurent
Konusu: İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altındaki Fransa’da, bir grup Yahudi ABD askeri tarafından Nazi liderlerine yönelik bir suikast planı tanzim edilir. Bu plana, Paris’te bir tiyatro işleten ve tüm ailesi Naziler tarafından öldürülmüş olan Shoshanna isimli genç bir kızın da dahil olmasıyla suikast planı tarihin en büyük intikam planına dönüşür. Film yönetmen Quentin Tarantino’nun en çok hasılat yapan filmi olup, filmde Hans Landa rolünü canlandıran Christoph Waltz da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanmıştır.

Prestij (IMDB – 8.5)

Yıl: 2006
Süre: 2sa 10dk
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Christopher Nolan
Oyuncu Kadrosu: Hugh Jackman, Christian Bale, Scarlett Johansson
Konusu: Trajik bir kazanın ardından, iki yetenekli sahne sihirbazı, birbirlerini alt etmek için her şeylerini feda ederken, kendilerini giderek daha ölümcül ve tehlikeli hale gelen bir gösteri savaşın içinde bulurlar.

The Game (IMDB 7.7)

Yıl: 1997
Süre: 2sa 8dk
Tür: Gerilim
Yönetmen: David Fincher
Oyuncu Kadrosu: Michael Douglas, Debroah Kara Unger, Sean Penn
Konusu: Kendi halinde yatırım bankacısı, doğum gününde erkek kardeşinin kendisini gizemli bir oyuna davet etmesiyle tehlike ve paranoya dolu bir dünyaya sürüklenir.

Çizgili Pijamalı Çocuk (IMDB – 7.8)

Yıl: 2008
Süre: 1sa 34dk
Tür: Duygusal
Yönetmen: Mark Herman
Oyuncu Kadrosu: Asa Butterfield, Vera Farmiga, David Thewlis
Konusu: Babası üst düzey bir Nazi subayı olan Bruno, babasının görevi nedeniyle Berlin’den Polonya’ya taşınmak zorunda kalır. Bruno’nun yeni evi bir yahudi toplama kampına çok yakındır. Bir gün herkesten habersiz evden kaçıp toplama kampının tel örgülerine kadar giden Bruno tel örgünün diğer yanında yaşayan Yahudi bir çocukla tanışır ve aralarında tuhaf bir dostluk filizlenir.

Şeytanın Avukatı – (IMDB – 7.5)

Yıl: 1997
Süre: 2sa 24dk
Tür: Gerilim
Yönetmen: Taylor Hackfod
Oyuncu Kadrosu: Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron
Konusu: Genç ve başarılı bir avukat olan Kevin, ünlü bir hukuk firması tarafından işe alınır. Başarılı olduğu kadar da hırslı bir karaktere sahip olan Kevin yeni patronunun kendisinden istediği talepleri karşılarken içindeki şeytanın ortaya çıktığını fark eder.

Zodiac (IMDB – 7.7)

Yıl: 2007
Süre: 2sa 37dk
Tür: Gerilim
Yönetmen: David Fincher
Oyuncu Kadrosu: Robert Downey Jr., Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo
Konusu: Gerçek bir öyküden uyarlanan bu gerilim filminde siyasi bir karikatürist, bir suç muhabiri ve bir çift polis, San Fransisco’nun kötü şöhretli katili Zodiac’ı soruşturur.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (IMDB – 8.1)

Yıl: 2010
Süre: 1sa 39dk
Tür: Animasyon
Yönetmen: Dean DeBloisChris Sanders
Oyuncu Kadrosu: Jay Baruchel(ses), Gerard Butler(ses), Christopher Mintz-Plasse(ses)
Konusu: Viking liderin oğlu olan utangaç Hıçgıdık önemli bir vazifeyi yerine getirmelidir. Savaşçı yönünü kanıtlamak için bir ejderha öldürmesi gerekir.

The Irisman (IMDB – 7.8)

Yıl: 2019
Süre: 3sa 29dk
Tür: Suç, Dram
Yönetmen: Martin Scorsesse
Oyuncu Kadrosu: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci
Konusu: Dünya çapında oldukça ses getiren filmde usta bir tetikçi olan Frank Sheeran, Bufalino suç ailesinin sadık bir üyesi olarak sakladığı sırlar konusunda büyük bir sınav vermek üzeredir.

Tatil (IMDB – 6.9)

Yıl: 2006
Süre: 2sa 15dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Nancy Meyers
Oyuncu Kadrosu: Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law
Konusu: Aldatan erkeklerle yaşadıkları sonu mutlu bitmeyen ilişkilerin kısır döngüsüne sıkışıp kalan Los Angeles’lı Amanda ve Londra’lı Iris, evlerini takas etmeye karar verir.

Önceki İçerik En İyi Denzel Washington Filmleri
Sonraki İçerik American History X