Netflix’te Yeni Yayınlanan Noel Filmi Önerileri

Noel haftasına girdiğimiz bu günlerde özellikle uzun kış gecelerinde yapılabilecek en iyi aktivitelerden birisi koltuğa ya da kanepeye gömülüp, üzerinize battaniyenizi çekip güzel bir film izlemek olabilir. Gerek tek başınıza gerek sevgilinizle gerekse ailecek yapabileceğiniz bu aktivite için Netflix platformunda yer alan onlarca film bulunmakta. Ancak piyasada dolaşan Noel konulu filmlerin çoğunu izlemiş olma ihtimaliniz yüksek. Bu içeriğimizde sizlere çok yeni oldukları için pek meşhur olmayan ve Netflix’te henüz yayınlanmış olan Noel konulu 10 güzel filmin listesini yaptık.

Claus Ailesi – 2020

Süre: 1sa 37dk
Tür: Aile
Yönetmen: Matthias Temmermans
Oyuncu Kadrosu: Jan Decleir, Mo Bakker ve Stefaan Degand
Konusu: Jules Claus, özellikle babası öldükten sonra Noel’den nefret etmeye başlamıştır. Büyükbabasının kılık değiştirmiş bir Noel Baba olduğunu öğrendiğinde, Jules ona dünyanın her yerine hediyeler dağıtmasına yardım etmek gibi zor bir görevle karşı karşıya kalır. Bu aynı zamanda Jules’un büyükbabasının soyunu sürdürmesi gerektiği anlamına gelir, çünkü babası hayatta değildir ve Jules, Noel Baba’nın görevini üstlenmek zorundadır.

Love Hard – 2021

Süre: 1sa 46dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Hernán Jiménez
Oyuncu Kadrosu: Nina Dobrev, Jimmy O. Yang, Darren Barnet
Konusu: Ruh eşini arayan Los Angeles’lı gazeteci Natalie, bir flört uygulaması aracılığıyla tanıştığı Tag’a âşık olur. Noel tatilinde onu şaşırtmak için ülkenin öbür ucuna bir yolculuğa çıkan Natalie, Tag’ın çocukluk arkadaşı Josh tarafından sahte bir profille kandırıldığını öğrenir. Hala gerçek Tag ile tanışmayı umut eden Natalie, Noel’e kadar Josh ile çıkıyormuş gibi davranmayı kabul eder.

Nicolas – 2021

Süre: 1sa 46dk
Tür: Aile
Yönetmen: Gil Kenan
Oyuncu Kadrosu: Henry Lawfull, Toby Jones, Sally Hawkins
Konusu: Nikolas, ren geyiği ve evcil faresi ile karlı kuzeyde maceraya atılmaya karar veren genç bir çocuktur. Elheim olarak bilinen bir elf köyünü ortaya çıkarmak için göreve giden babasını bulmaya kararlıdır. Bu yolculuk sırasında Nikolas kaderiyle ve hiçbir şeyin imkansız olmadığı gerçeğiyle yüzleşir.

Benim Güzel Noel Şatom – 2021

Süre: 1sa 39dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Mary Lambert
Oyuncu Kadrosu: Brooke Shields, Cary Elwes, Lee Ross
Konusu: Sophie, bir skandala karışmamak adına İskoçya’ya giden Amerikalı bir yazardır. Yolculuğu sırasında bir şatoya aşık olur ve onu sahibi olan Myles adlı bir Dük’ten satın almak ister. Ancak Dük, kalesini bir yabancıya satmaya pek hevesli değildir. İkili, kalenin mülkiyeti konusunda tartışırken, eşine az rastlanan romantik bir aşk hikayesi ortaya çıkar.

Single All the Way – 2021

Süre: 1sa 41dk
Tür: Romantik Komedi
Yönetmen: Michael Mayer
Oyuncu Kadrosu: Michael Urie, Pilemon Chambers, Kathy Najimy
Konusu: Peter, Noel için ailesiyle bir yıl daha, yanında önemli biri olmadan buluşmaktan korkar. Peter, bir yıl daha bekar olduğu için akrabaları tarafından eleştirilmemek için en yakın arkadaşı Nick’i tatilde bir ilişki içindeymiş gibi davranmaya ikna eder. Ancak, Peter’ın annesi ona kişisel antrenörünü ayarlamaya çalıştığında işler ters gider.

Nijerya Usulü – 2021

Süre: 2sa 1dk
Tür: Romantik Komedi
Yönetmen: Kunle Afolayan
Oyuncu Kadrosu: Abayomi Alvin, Kunle Remi, Efa Iwara
Konusu: Nijerya’da yaşayan üç erkek kardeş, Noel’e kadar evlenmek için zamana karşı bir yarış içine girer. Her biri eş arayışı sırasında ortaya çıkan engellerle başa çıkmak zorunda olsa da, anneleri şimdiye kadarki en abartılı Noel kutlamasını yapmak için bir organizasyon yapar. Kardeşler, tatil için tam zamanında bir araya gelecek ideal eş adaylarını bulabilecekler mi?

David ve Elfler – 2021

Süre: 1sa 46dk
Tür: Aile
Yönetmen: Michał Rogalski
Oyuncu Kadrosu: Cyprian Grabowski, Jakub Zajac, Anna Smolowik
Konusu: Noel hediyeleri dağıtan Noel Baba için çalışmaktan bıkan Albert adlı bir elf, insanlarla vakit geçirmeye ve geleneksel tatil büyüsünü yaşamaya karar verir. Hızla arkadaş olduğu David adlı bir çocuk dışında kimse onun gerçek kimliğine inanmaz. İkili, David’in büyükanne ve büyükbabasını Tatra dağlarının ortasında bulmak için bir yolculuğa çıkar.

Kaliforniya’da Noel: Şehir Işıkları – 2021

Süre: 1sa 30dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Shaun Paul Piccinino
Oyuncu Kadrosu: Lauren Swickard, Josh Swickard, Amanda Detmer
Konusu: Callie ve Joseph’in birbirlerine aşık olmasından bir yıl sonra geçen Kaliforniya’da Noel’in bu devam filminde, ikisi artık bir mandıra ve şaraphanenin sahibidir. Her şey yolunda giderken çift, işleri ve ailevi görevleri gereği Joseph’i şehre geri götürürken mahkemeye çıkarlar.

Böyle Noel Olmaz – 2021

Süre: 1sa 27dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Raúl Martínez
Oyuncu Kadrosu: Renata Notni, Angélica María, Alex Rose Wiesel
Konusu: 2016 yılı Meksika yapımı hit komedi Un Padre No Tan Padre’nin devamı olan filmde, Don Servando ve ailesi olarak gördüğü hippi topluluğunun hikayesi anlatılıyor. Ekip, tatillerini Doña Alicia’nın (Alma’nın teyzesi) evinde geçirmek için sahile seyahat eder. Don Servando, aile üzerindeki otoritesini sorgulamaya başlarken, herkesi kendi tarafında tutmak için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Noel’den Kaçış Yok – 2021

Süre: 1sa 42dk
Tür: Romantik Komedi
Yönetmen: Álvaro Fernández Armero
Oyuncu Kadrosu: Tamar Novas, Andrea Ros, Peter Vives
Konusu: Bu İspanyol Noel masalında, Raúl ve Paula’nın tatillerini geçirmek için zıt planları vardır. Raúl 30’lu yaşlarının ortasındadır ve bir iş gezisine katılır, Paula ise bir dünya rekoru kırmaya çalışmaktadır. İlk başta ideal bir çift gibi görünmeseler de, ikisi ilk düşündüklerinden çok daha fazla ortak noktaları olduğunu anlarlar.

Önceki İçerik Netflix’te Yer Alan En Popüler 10 Dizi – Aralık 2021
Sonraki İçerik Spider-Man No Way Home’un Dünya Çapında Hasılatı 1 Milyar Doları Aştı