Netflix Komedi Filmi Önerileri – Kasım 2021

Netflix’te geziniyorsunuz, izleyecek bir şey arıyorsunuz, ağır olmayan eğlenceli bir şey olsun istiyorsunuz. Netflix’in devasa kütüphanesi göz korkutucu olabilir, özellikle de bu türde hafif ama iyi bir komedi filmi arıyorsanız. İşte bu yüzden size bu listeyi hazırladık. Aşağıda, şu anda Netflix’te yer alan en kaliteli komedilerin bir listesi yer alıyor. Saçma ama eğlenceli komedilerden, büyük ticari başarı gösteren komedilere, hatta komedi ile drama arasındaki çizgiyi belirleyen birkaç filme kadar hepsi bu listede. Eminiz kendinize göre bir şeyler bulacaksınız, bu yüzden aşağıdaki Netflix’teki en iyi komediler listemize göz atın ve kendi komedi filminizi bulun.

Dick ve Jane İş Başında

Yıl: 2005
Süre: 1sa 30dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Dean Parisot
Oyuncu Kadrosu: Jim Carrey, Tea Leoni, Alec Baldwin
Konusu: İyi bir işi, Jane isminde güzel bir karısı ve sevimli bir oğlu olan Dick, kariyer basamaklarını hızla çıkmaktadır. Sonunda beklediği terfiyi almıştır. Bununla birlikte yaşam standartları da epey yükselen çift, işlerin birden tersine dönmesiyle epey bir zor durumda kalır. Dick’in şirketi iflas etmiştir ve sorumlusu da kendisi olarak gösterilir. Bunun üzerine çift, içinde banka soymak da bulunan eğlenceli bir hayatta kalma ve intikam planını hayata geçirir.

Umut Işığım

Yıl: 2012
Süre: 2sa 2dk
Tür: Romantik Komedi
Yönetmen: David O Russel
Oyuncu Kadrosu: Bradley Cooper, Jeniffer Lawrance, Robert De Niro
Konusu: Bipolar bozukluğu olan bir adam, ailesinin yanına taşınır. Burada neşeli dul bir kadınla kurduğu ilişki her ikisinin de kendilerine özgü bir biçimde iyileşmesine yardımcı olur.

The Edge of Seventeen

Yıl: 2016
Süre: 1sa 45dk
Tür: Gençlik Komedisi
Yönetmen: Kelly Fremon Craig
Oyuncu Kadrosu: Hailee Steinfeld, Haley Lu Richardson, Woody Harrelson 
Konusu: Nadine’in zaten yeterince zor olan lise hayatı, en yakın çocukluk arkadaşı Krista ile Nadine’in abisinin flört etmeye başlamasıyla iyice dayanılmaz hale gelir.

Dolemite is My Name

Yıl: 2019
Süre: 1sa 58dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Craig Brewer
Oyuncu Kadrosu: Eddie Murphy, Wesley Snipes, Keegan-Michael Key 
Konusu: 1970’lerde Los Angeles’ta zorluk içindeki komedyen Rudy Ray Moore, seksi ikinci kişiliği Dolemite ile ünlenir ve oyunculuğunu sinemaya taşımak için her şeyi riske atar.

The Lovebirds

Yıl: 2020
Süre: 1sa 27dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Michael Showalter
Oyuncu Kadrosu: Kumail Nanjiani, Issa Rae, Anna Camp
Konusu: İlişkilerinde hızla duvara çarpmak üzere olan bir çift, kazara bir cinayete karışınca katili bulup kendilerini aklamak için zamana karşı çılgın bir yarış verir.

The Incredible Jesicca James

Yıl: 2017
Süre: 1sa 23dk
Tür: Romantik Komedi
Yönetmen: James C. Strouse
Oyuncu Kadrosu: Jessica Williams, Chris O’Dowd, Noël Wells
Konusu: Kötü bir ayrılıktan sonra ayakta kalmaya çalışan New Yorklu oyun yazarı, yeni tanıştığı uygulama tasarımcısıyla daha ilk buluşmada beklenmedik bir bağ kurar.

I Care a Lot

Yıl: 2021
Süre: 1sa 59dk
Tür: Komedi, Gerilim
Yönetmen: J. Blakeson
Oyuncu Kadrosu: Rosamund Pike, Peter Dinklage, Eiza González
Konusu: Mahkemece atanmış yasal vasi hizmeti veren bir kadın, yaşlı müşterilerini dolandırarak zorla huzurevine kapatır. Ancak hedefindeki son ismin sürpriz bağlantıları vardır.

Eurovısıon Şarkı Yarışması: Fire Saga’nın Hikâyesi

Yıl: 2020
Süre: 2sa 3dk
Tür: Komedi, Müzikal
Yönetmen: David Dobkin
Oyuncu Kadrosu: Will Ferrel, Dan Stevens, Rachel McAdams
Konusu: Kasabalı iki şarkıcı küresel müzik yarışmasında pop starlık hayallerinin peşine düşer, ama büyük riskler, entrikacı rakipler ve sahnedeki aksaklıklar bağlarını test eder.

Minik Şeytan

Yıl: 2017
Süre: 1sa 34dk
Tür: Komedi, Korku
Yönetmen:  Eli Craig
Oyuncu Kadrosu: Adam Scott, Evangeline Lilly, Owen Atlas
Konusu: Bu korku komedisinde, üvey oğluyla bağ kurmaya çalışan yeni evli adam, oğlanın iblis olduğundan korkmaya başlar.

Şaka Peşinde

Yıl: 2021
Süre: 1sa 26dk
Tür: Komedi
Yönetmen:  Kitao Sakurai
Oyuncu Kadrosu: Eric Andre, Tiffany Haddish, Lil Rel Howery
Konusu: Gizli kameralarla çekilen bu şaka programında iki en iyi arkadaş, New York’a gittikleri çılgın bir yolculukta gerçek insanları kendi şamatalarının içine çekiyor.

Önceki İçerik Keanu Reeves Matrix’i Reddettiği İçin Will Smith’e Minnettar
Sonraki İçerik 18. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor