Netflix Film Önerileri – Aralık 2021

2021 yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde, halen etkilerini hissettiren Covid 19 pandemisinin de bahanesiyle sinema salonlarına rağbet epey bir azalmış durumda. Ancak bunun tam tersi bir şekilde insanların film izleme merakı da aynı derecede arttı. İnsanlar özellikle uzun kış gecelerinde, mısırını patlattıktan sonra evinde oturup televizyonunu açarak Netflix üzerinden güzel bir film izlemeyi alışkanlık haline getirdi. Ancak dünyanın en büyük film ve dizi izleme platformu olan Netflix’in devasa büyüklükteki kütüphanesi ve her tür ve konuda bol miktarda film seçeneği olması bazen insanların neyi izleyeceğine karar vermekte zorlanmasına sebep olabiliyor. Biz de bu kocaman film havuzunda boğulmamanız ve aradığınız kaliteli içeriklere ulaşabilmeniz için size bir nebze yardımcı olabilmesi adına Aralık ayında Netflix’te izleyebileceğiniz filmlerden oluşan bir liste oluşturduk. İyi seyirler.

Tick, tick, Boom!

Yıl: 2021
Süre: 1sa 55dk
Tür: Müzikal
Yönetmen: Lin-Manuel Miranda
Oyuncu Kadrosu: Andrew Garfield, Robin de Jesús, Alexandra Shipp
Konusu: Gelecek vadeden bir müzikal bestecisi, 20’li yaşları geride bırakmak üzereyken aşk, arkadaşlık ve çok geç olmadan büyük bir eser yaratmanın baskısıyla boğuşur.

En Korkunç Masal

Yıl: 2021
Süre: 1sa 43dk
Tür: Gizem
Yönetmen: David Yarovesky
Oyuncu Kadrosu: Winslow Fegley, Lidya Jewett ve Krysten Ritter
Konusu: Korku hikayeleri meraklısı Alex, her gece tüyler ürpertici bir masal anlatmazsa kötü kalpli bir cadının sihirli dairesinde yeni arkadaşıyla sonsuza dek mahsur kalacaktır.

Jaws

Yıl: 1975
Süre: 2sa 4dk
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncu Kadrosu: Roy Scheider, Richard Dreyfuss, Robert Shaw
Konusu: Doymak bilmeyen bir köpek balığı Amity Adası’nda terör estirir. Bir emniyet müdürü, bir denizbilimci ve yaşlı bir köpek balığı avcısı, bu canavarı öldürmeye çalışır.

Django: Zincirsiz

Yıl: 2012
Süre: 2sa 45dk
Tür: Dram
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncu Kadrosu: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio
Konusu: Django adlı özgür bırakılmış köle, yanında Alman bir ödül avcısıyla birlikte, karısını sadist bir çiftlik sahibinden kurtarmak için Amerika’nın güneyine doğru yolculuk eder.

Zindan Adası

Yıl: 2010
Süre: 2sa 18dk
Tür: Gizem
Yönetmen: Martin Scorsese
Oyuncu Kadrosu: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley
Konusu: Sabıkalı akıl hastalarının kaldığı bir hastanede bir hastanın ortadan kaybolmasını araştıran polis şefinin dehşet verici düşleri, soruşturmayı karmaşık bir hale getirir.

Mank

Yıl: 2020
Süre: 2sa 12dk
Tür: Dram
Yönetmen: David Fincher
Oyuncu Kadrosu: Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins
Konusu: 1930’ların Hollywood’u, “Yurtta Kane”i bitirmeye uğraşan hiciv ustası ve alkolik senarist Herman J. Mankiewicz’in gözünden yeniden değerlendiriliyor.

13. Madde

Yıl: 2016
Süre: 1sa 40dk
Tür: Belgesel
Yönetmen: Ava DuVernay
Oyuncu Kadrosu: Angela Davis, Henry Louis Gates Jr., Van Jones
Konusu: Bu belgeselde akademisyenler, aktivistler ve politikacılar, Afrika kökenli Amerikalıların suçluya dönüşmesini ve ABD’deki hapishanelerin sayısında yaşanan patlamayı analiz ediyor.

Yıldız Tozu

Yıl: 2007
Süre: 2sa 8dk
Tür: Macera
Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncu Kadrosu: Calrie Danes, Michelle Pfeiffer, Robert De Niro
Konusu: Temiz yürekli Tristan Thorn, gerçek aşkının kalbini kazanmak için, insan şekline bürünmüş kayan bir yıldızı getirmek üzere yasak bir aleme gider.

Mariage Story

Yıl: 2019
Süre: 2sa 16dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Noah Baumbach
Oyuncu Kadrosu: Scarlett Johansson, Laura Dern, Ray Liotta
Konusu: Dağılan bir evliliğin ve birlikte kalan bir ailenin dokunaklı ve şefkatli bir şekilde işlendiği bu filmi Oscar’a aday gösterilen film yapımcısı Noah Baumbach yönetti.

Roma

Yıl: 2018
Süre: 2sa 14dk
Tür: Dram
Yönetmen: Alfonso Cuaron
Oyuncu Kadrosu: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Jorge Antonio Guerrero
Konusu: Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron, Meksiko’nun 1970’lerdeki siyasi kargaşa ortamında, bir evde hizmetçi olarak çalışan bir kadının canlı ve duygusal portresini sunuyor.

Önceki İçerik İsveç’ten İstanbul’a Çocuk Filmleri Gösterimi
Sonraki İçerik Peter Jackson