Mayıs Ayında Netflix Türkiye’de Yeni Yayınlanacak İçerikler

Popüler yayın platformu Netflix, ülkemizde hatırı sayılır miktarda abone sayısına ulaşmış durumda. Git gide kullanımı daha yaygın hale gelen platform, kütüphanesine eklediği yerli ve yabancı kült yapımların yanı sıra son zamanlarda sayıları hızla artan yerli orijinal yapımlarıyla dikkat çekiyor. Bu içeriklerden en çok beklenen yapımlar, Mayıs ayında Türk izleyicilerin beğenisine sunulacak Cem Yılmaz’lı Erşan Kuneri dizisi ile uluslararası hit Stranger Things.

Erşan Kuneri – 13 Mayıs

13 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanacak olan Türk dizisi Erşan Kuneri, bir Netflix orijinal yapımı. Durum komedisi türündeki dizinin başrollerinde Cem Yılmaz, Merve Dizdar ve Ezgi Mola gibi isimler yer alıyor. Erotik film yapımcısı ve yönetmeni Erşan Kuneri’nin 70 ve 80’lerdeki hikâyesini konu alacak dizinin çekimleri, Eylül 2021’de tamamlandı. Senaryosunu Meriç Aral’ın kaleme aldığı dizinin yönetmenliğini ise başrol oyuncusu Cem Yılmaz üstlendi.

Stranger Things: 4. Sezon – Kısım: 1 – 27 Mayıs

27 Mayıs’ta yayına girecek olan bir diğer önemli yapım ise Netflix’in dünya çapında ün yapmış bilimkurgu dizisi Stranger Things. Dördüncü sezonun birinci kısmıyla izleyenlerin karşısına çıkacak olan dizinin soru işaretleriyle dolu biten geçen sezonun yarım kalan hikayesini bir nebze olsun tamamlanması bekleniyor. Duffer Brothers ile birlikte Shawn Levy, Dan Cohen ve Lain Paterson tarafından yazılan ve yönetilen dizinin başrollerinde Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown gibi isimler rol alıyor.

Tabi ki önümüzdeki ay Netflix kütüphanesine eklenecek yapımlar bunlarla sınırlı değil. Mayıs ayında onlarca film, dizi, belgesel ve reality show Netflix dünyasında yer almak üzere sırasını bekliyor. İşte önümüzdeki ay içerisinde Netlix üzerinde izleme imkanı bulabileceğiniz içeriklerden en çok dikkat çekenler ve yayınlanma tarihleri.

Yolun Açık Olsun – 23 Mayıs

Nefesini Tut: Buz Dalışı – 3 Mayıs

The Pentaverate – 5 Mayıs

Clark – 5 Mayıs

Zoraki İkili – 6 Mayıs

Marmaduke – 6 Mayıs

Güneşin Karanlığında – 13 Mayıs

Karanlık Kız – 17 Mayıs

Adam Conover ile Siyasetin Kirli Yüzü – 19 Mayıs

Patron Bebek: Beşiğe Dönüş – 19 Mayıs

Love, Death & Robots – 3. Cilt – 20 Mayıs

Mincemeat Operasyonu – 26 Mayıs

Netflix’in resmi Youtube hesabında yayınlanan Mayıs ayında platforma eklenecek içeriklerin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Kral Richard Filminin Yönetmeni, Idris Elba ile James Bond Filmi Yapmak İstiyor
Sonraki İçerik Nuh’un Gemisi Cudi’de 2