Çizgi Romandan Uyarlanan En İyi 10 Netflix Orijinal Yapımı

The Walking Dead gibi dizilerin muazzam başarısından Marvel Sinematik Evreni’ninin epik film serilerine kadar, çizgi romanların televizyon ve sinema sektörü için mükemmel bir kaynak olduğuna dair sayısız kanıt var. Netflix, çizgi roman uyarlaması pek çok diziyi piyasaya sürerek, bu türün hayranlarının en favori medya platformu olmaya devam ediyor. Bu listemizde sizler için çizgi romanlardan uyarlanan Netflix orijinal içeriklerini derledik.

The End of the F***ing World

Channel 4 ve Netflix ortaklığı olan bu ortak yapım, 2017’de yayınlandığında bir anda büyük bir başarıya ulaştı. Hikaye, asi bir genç kız olan Alyssa ve narsist kişilik bozukluğu olduğundan şüphelenen yalnız bir çocuk olan James’in karanlık komedi yolculuğunu takip ediyor.

Bu kaotik ve nihilist aşk hikayesi, her iki kahramanın da çekici ve karizma karakterleriyle, aralarında yeşeren tuhaf samimiyeti konu alıyor. Sürükleyici hikayesi ve muhteşem oyunculuklarıyla Charles Forsman’ın çizgi romanının bu uyarlaması, son zamanlardaki en iyi ergen-yetişkin dizilerinden birisi.

Umbrella Academy

Umbrella Academy, babalarının ölümünü çözmeye, geçmiş travmalarından kurtulmaya ve yıllarca süren yabancılaşmanın üstesinden gelmeye çalışan sıra dışı bir süper kahraman ailesinin hikayesini anlatan epik bir yapım.

Görünürde bir süper kahraman hikayesi olsa da dizi, süper güçlerden ve olağanüstü fenomenlerden çok aile bireylerinin karakter gelişimi hakkında bir hikayeyi anlatıyor. Dizinin kurgusu dövüş sahneleri veya gösterişli kostümlerden daha çok aile dinamikleri ve karakterlerin birbirleri arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Hem komik, hem de görsel olarak son derece başarılı olan dizinin bu yılın Haziran ayında üçüncü sezon prömiyeri yayınlanacak.

I Am Not Okay with This

Sophia Lillis’in performansıyla izleyenleri büyülediği I Am Not Okay With This, kara komedi türünde bir yapım. Gençliğinin kaygılarıyla dolu ilgi çekici bir yetişkinliğe geçiş hikayesini anlatan dizi, çalkantılı okul hayatında, babasının ölümü, yeni keşfettiği tele kinetik yetenekleriyle baş etmek zorunda olan bir genç olan Sydney’i konu alıyor.

Bir süper kahraman şovu izlemek istiyorsanız, I Am Not Okay With This size göre olmayabilir. Sydey’in güçleri genellikle gerçek yeteneklerinden çok onun duygusal kargaşasının mecazi bir yansıması gibi görünüyor. Bu yüzden dizide onu herhangi bir süper kötüyle savaşırken yakalayamazsınız (kendini beğenmiş sporcuları saymazsanız). Hikaye Charles Forsman’ın aynı adlı çizgi romanına dayanıyor.

Lucifer

İlk üç sezonu FOX tarafından hayata geçirilen dizinin sona ereceği tartışılırken, Netflix diziyi kurtarmak ve üç sezon daha yayınlamak için devreye girdi. Hikaye, cehennemde tahtından feragat eden ve Los Angeles’a düşen melek Lucifer Morningstar’ın maceralarını takip ediyor. Lucifer zamanla Cehennem Prensi Chloe Decker adında bir dedektifle birlikte doğaüstü suçları çözmeye başlıyor ve ruhunun tamamen kurtarılamaz olmadığını keşfediyor.

Dizi teknik olarak bir çizgi romandan uyarlanmış olsa da, kaynak materyalinin sadece konseptini ödünç alıyor ve orijinal şaşırtıcı hikayenin çoğunu dizinin dışarısında bırakıyor. Bununla birlikte dizi, özellikle Tom Ellis’in karizmasıyla inkar edilemez derecede çekici. Altı sezonu ve doksan üç bölümüyle Lucifer, kesinlikle izlenmeye değer bir yapım.

Sweet Tooth

Robert Downey Jr. ve Susan Downey tarafından üretilen en yeni proje olan Sweet Tooth, genç bir insan-geyik melezi olan Gus’ı kıyamet sonrası bir dünyada yaşamaya ve annesini bulmaya çalışırken takip ediyor.

Hikaye, Kanadalı karikatürist Jeff Lemire tarafından yazılan ve çizilen bir çizgi romandan uyarlandı. Hikaye aynı temel önermeyi takip ederken, orijinalin birçok hayranı gösteriyi hayal kırıklığı yaratacak şekilde başarısız buldu. Netflix uyarlamasının, orijinal hikayede tasvir edilen pek çok ayrıntıyı görmezden geldiği doğru olsa da, bunu acımasız bir hikayeyi sevimli ve aile dostu bir şekilde yorumlamak adına yapıyor.

Tear Along the Dotted Line

Efsanevi İtalyan çizgi roman yaratıcısı Zerocalcare’in karikatür dünyasında geçen Tear Along the Dotted Line, dev bir armadillo’nun yoldaşlığıyla hayatının anlamını arayan Roma’lı bir çizgi romancının ikayesini anlatıyor.

Büyüleyici bir sanat yönetimi ve seslendirme kalitesiyle Tear Within the Dotted Line, Zerocalcare ve çalışmalarının hayranları ile bu tarz kara komedileri seven izleyiciler için bulunmaz bir fırsat.

The Summit of the Gods

Jirô Taniguchi ve Baku Yumemakura’nın çalışmalarından uyarlanan bir Fransız animasyon filmi olan The Summit of the Gods, Everest Dağı’na ilk tırmanışı hakkındaki gerçeği öğrenmeye çalışan bir foto muhabirini konu alıyor.

Filmde, duygusal olarak son derece güçlü olan karakterler muhteşem bir şekilde canlandırılmış. Gerçek doğa manzaralarından yoksun bir dağcılık filmi hayal etmek zor olsa da, The Summit of the Gods, animasyon kalitesini, izleyiciyi bulundukları yerden alıp hikayenin içine dahil etmek konusunda çok başarılı bir şekilde kullanıyor.

Locke and Key

Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in çizgi romanından uyarlanan Locke ve Key, babalarının ölümünün ardından anneleriyle birlikte yeni taşındıkları evdeki bazı sihirli kapıları açabilen bir anahtar keşfeden üç kardeşin hikayesini anlatıyor.

Bol sihir, gizem ve korku içeren heyecan verici bir gençlik macerası olan dizi orijinal hikayesinden büyük bir tema değişikliğine giderek, korku unsurlarının çoğunu ortadan kaldırmış. Yetişkinler ve genç izleyiciler için uygun olan Locke and Key, aynı zamanda eğlenceli bir macera dizi.

The Chilling Adventures of Sabrina

The Chilling Adventures of Sabrina, Roberto Aguirre-Sacasa’nın çizgi romanına dayanıyor ve yarı cadı yarı insan Sabrina’nın ölümlü gençlerin dünyada kendine bir yer bulmaya çalışırken pek çok şeyle boğuşmasını konu ediyor.

Eğlenceli ve ürkütücü olmak arasındaki çizgide mükemmel bir şekilde ilerleyen The Chilling Adventures of Sabrina, dört sezon ve 36 bölümden oluşuyor.

The Old Guard

Eisner ödüllü Greg Rucka ve Leandro Fernández’in çizgi romanına dayanan The Old Guard, özgürlüklerini korumak için savaşan bir grup ölümsüz paralı askerin hikayesini anlatıyor.

Gina Prince-Bythewood’un yönetmenlik yeteneğini ve Charlize Theron’un mükemmel oyunculuğuyla harmanlayan The Old Guard, beklentileri aşan bir yapım. Sempatik karakterleri ve son derece başarılı bir koreografiye sahip aksiyon sahneleriyle film, yüksek tansiyonlu aksiyon sevenler için mükemmel bir seçim olabilir.

Önceki İçerik Sony, CinemaCon Etkinliğinde Hayalet Avcıları 5’in Geleceğini Onayladı
Sonraki İçerik Yönetmen Baz Lurhmann, Elvis’in Bir Süper Kahraman Filmi Olduğunu Söylüyor