Amazon Prime’da Yayınlanan 10 Kaliteli Film – Kasım 2021

Popüler dizi ve film yayın platformu Amazon Prime Video bir süredir ülkemizde yayın yapmakta. Rakiplerine göre uygun aylık ücreti, kaliteli içerikleri ve özgün Amazon Orijinal yapımlarıyla öne çıkan platformda yer alan 10 kaliteli filmi bu içerikte bir araya getirdik.

1917 (IMDB – 8.3)

Yıl: 2021
Süre: 1sa 58dk
Tür: Savaş
Yönetmen: Sam Mendes
Oyuncu Kadrosu: Dean-Charles Chapman, George MacKay, Benedict Cumberbatch
Konusu: 1. Dünya Savaşı’nın doruk noktasında iki İngiliz asker Schofield ve Blake’e imkansıza yakın bir görev verilmiştir. Zamana karşı bu yarışta düşman bölgesini geçip, aralarında Blake’in abisinin de bulunduğu 1600 askerin ölüme gitmesini durduracak bir mesaj ulaştırmaları gerekmektedir.

Sound of Metal (IMDB – 7.8)

Yıl: 2020
Süre: 2sa 1dk
Tür: Dram
Yönetmen: Darius Marder
Oyuncu Kadrosu: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci
Konusu: Metal bateristi Ruben, işitme yetisini kaybetmeye başlar. Bir doktor, durumunun kötüleşeceğini söylediğinde Ruben kariyerinin ve hayatının bittiğini düşünür. Sevgilisi Lou, onu uyuşturucudan uzak tutmak ve yeni hayatına adapte etmek için eski bir bağlamıyla sağır rehabilitasyonu konusunda iletişime geçer. Orada kabul gördükten sonra Ruben, iki hayat arasında seçim yapmak zorunda kalır.

The Vast Of Night (IMDB – 6.7)

Yıl: 2020
Süre: 1sa 30dk
Tür: Korku, Dram
Yönetmen: Andrew Patterson
Oyuncu Kadrosu: Sierra McCormick, Jake Horowitz, Gail Cronauer
Konusu: 1950’lerin alacakaranlığında, New Mexico’da mukadder bir gece vakti, genç santral operatörü Fay (Sierra McCormick) ve karizmatik radyo DJ’i Everett (Jake Horowitz), küçük kasabalarını ve geleceği sonsuza dek değiştirecek tuhaf bir ses frekansı keşfederler.

Kefaret (IMDB – 7.8)

Yıl: 2007
Süre: 2sa 2dk
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Joe Wright
Oyuncu Kadrosu: James McAvoy, Keira Knightley, Saorise Ronan
Konusu: Pride and Prejudice’in Oscar ödüllü yönetmeninden şaşkınlık uyandırıcı, eleştirmenlerce çok beğenilen destansı bir aşk hikayesi. Genç bir kız, kız kardeşini bir çocukluk arkadaşı ile ihtiraslı sarmaş dolaş halinde yakaladığında kıskançlığı, onu hepsinin hayatını sonsuza kadar geri dönülemez bir şekilde değiştirecek bir yalanı söylemeye itiyor.

The Report (IMDB – 7.2)

Yıl: 2019
Süre: 1sa 59dk
Tür: Gerilim
Yönetmen: Scott Z. Burns
Oyuncu Kadrosu: Adam Driver, Anette Bening, Joe Hamm
Konusu: Gerçek hikayelere dayanan bu gerilim filminde, idealist Senato çalışanı CIA’in 9 Eylül sonrası uyguladığı Gözaltı ve Sorgulama Programı’nı araştırıyor ve kurumun Amerikan halıkdan sakladığı korkunç sırların boyutlarını açığa çıkarıyor.

Aşk Denen Hastalık (IMDB – 7.5)

Yıl: 2017
Süre: 1sa 59dk
Tür: Romantik
Yönetmen: Michael Showalter
Oyuncu Kadrosu: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter
Konusu: Aşk Denen Hastalık, birbirlerine aşık olan ama kültürel çatışmalarıyla mücadele eden Pakistan doğumlu komedyen Kumail Nanijani ile yüksek lisans öğrencisi Emily Gordon arasındaki gerçek ilişkiden uyarlanmıştır. Emily gizemli bir hastalığa yakalanınca, Kumail onun huysuz anne babası, kendi ailesinin beklentileri ve gerçek hisleriyle yüzleşmek zorunda kalır.

Brittany Runs a Marathon (IMDB – 6.8)

Yıl: 2019
Süre: 1sa 43dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Paul Downs Colaizzo
Oyuncu Kadrosu: Jillian Bell, Michaela Watkins, Utkarsh Ambudkar
Konusu: Eğlenceli, dışa dönük Brittany Forgler, kendisi hariç herkesin en iyi arkadaşıdır. partilemeleri, düzensiz işi, toksik ilişkileri ona zarar vermektedir. Spor salonuna parası yetmez, yardım istemeyecek kadar gururludur ve ne yapacağını bilemez. Ta ki bir gün komşusu onu iki sokak arası zorlu bir koşuya ikna edene kadar Çok geçmeden Brittany kendine inanılmaz bir hedef edinir: New York Maratonu.

Chi-Raq (IMDB – 5.8)

Yıl: 2015
Süre: 2sa 6dk
Tür: Dram
Yönetmen: Spike Lee
Oyuncu Kadrosu: Nick Cannon, Wesley Snipes, Teyonah Parris
Konusu: Eleştirmenler tarafından beğenilen yönetmen Spike Lee’nin yönettiği, Chi Raq, Aristophanes’e ait antik tiyatro oyunu “Lysistrata”nın modern bir uyarlaması. Serseri bir kurşunla le bir çocuğun ardından, Lysistrata’nın önderliğinde bir grup kadın, Chicago’nun güneyinde ırk.ılık, seks ve şiddet suçlarına karşı örgütlenip bu hareketle Amerika ve tüm dünyada değişim arıyorlar.

Gleason (IMDB – 8.3)

Yıl: 2016
Süre: 1sa 51dk
Tür: Belgesel
Yönetmen: Clay Tweel
Oyuncu Kadrosu: Steve Gleason, Michel Varisco, Rivers Gleason
Konusu: NFL eski defans oyuncusu ve New Orleans kahramanı 34 yaşındaki Steve Gleason’a ALS teşhisi konur. Doktorlar ona iki ila beş yıl ömür biçer. Steve de yaşamaya karar verir. Bu film, Gleason’un hayatını doyasıya yaşamaya çalışmasının bir parçası olan maceralarını, o zaman henüz doğmamış oğlu için kaydettiği kişisel video günlüklerini içeriyor.

Sıkıysa Yakala (IMDB – 8.1)

Yıl: 2002
Süre: 2sa 23dk
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Steven Spielberg
Oyuncu Kadrosu: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken
Konusu: Üç Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg’ten “Sıkıysa Yakala”. W. Aagnale Jr.’un kendini büyük bir başarıyla bir pilot, bir avukat ve bir doktor olarak tanıttığı ve bunları henüz 21 yaşına girmeden başardığı hikayesini anlatıyor.

Önceki İçerik Netflix’te Yer Alan En İyi 10 Hint Filmi – Kasım 2021
Sonraki İçerik Amazon Prime’da Yayınlanan 10 Kaliteli Dizi – Kasım 2021