Amazon Prime’da Yayınlanan 10 Kaliteli Dizi – Kasım 2021

ABD’li içerik platformu Amazon Prime Video gerek Amazon Orijinal yapımları gerekse seçkin içerikleriyle ülkemizde son dönemde oldukça popüler hale geldi. Bu içeriğimizde sizlere Amazon Prime Video üzerinde yayınlanan 10 kaliteli diziyi derledik.

Sonsuz (IMDB – 7.1)

Yıl: 2018
Sezon Sayısı: 1
Tür: Romantik Komedi
Oyuncu Kadrosu: Maya Rudolph, Fred Armisen
Konusu: Evli çift June ve Oscar, Kaliforniya banliyösünde rahat ama rutin bir hayat yaşamaktadırlar. Yıllardır aynı sohbeti ediyor, aynı yemekleri yiyor ve aynı kiralık göl evine tatile çıkıyorlardır. Fakat June, hayatı biraz renklendirmekle ilgili Oscar’la konuştuktan sonra beklenmedik bir olay ilişkilerini değiştirir ve gerçekten birbirleri için mi yaratılmışlar, karar vermek zorunda kalırlar.

Modern Aşk (IMDB – 8.0)

Yıl: 2019
Sezon Sayısı: 2
Tür: Romantik Komedi
Oyuncu Kadrosu: Anne Hathaway, Tina Fey, Dev Patel
Konusu: Sıra dışı bir dostluk. Tekrar alevlenen unutulmuş bir aşk. Dönüm noktasında bir evlilik. Randevu olmayan bir randevu. Alışılmadık yeni bir aile. Bunlar, sevginin neşeli ve kederli taraflarını anlatan benzersiz hikayeler. Her biri, New York Times’ın çok sevilen “Modern Aşk” köşesindeki gerçekten yaşanmış kişisel makalelerden uyarlanmış başarılı bir dizi.

The Underground Railroad (IMDB – 7.4)

Yıl: 2021
Sezon Sayısı: 1
Tür: Dram
Oyuncu Kadrosu: Thuso Mbedu, Chase W. Dillon, Joel Edgerton
Konusu: Oscar ödüllü Barry Jenkins’in, Colson Whitehead’in Plutzer ödülü kazanan romanına dayanan “Yeraltı Demiryolu” dizisi, Cora Randall’ın iç savaş öncesi güneyde verdiği özgürlük mücadelesini anlatıyor. Dedikodusu dönen Yeraltı Demiryolu için bir plantasyondan kaçtıktan sonra Cora, metaforları bırakıp toprak altındaki gerçek demiryolunu keşfeder.

Hanna (IMDB – 7.6)

Hanna

Yıl: 2019
Sezon Sayısı: 3
Tür: Dram, Aksiyon
Oyuncu Kadrosu: Mireille Enos, Joel Kinnaman, Esme Creed-Miles
Konusu: Hem soluk soluğa bir gerilim hem de yetişkinliğe geçiş dramı olan HANNA, ormanda büyüyen sıra dışı bir genç kızın yolculuğunu izliyor. Kendi bildiğini okuyan bir CIA ajanının amansız takibinden kaçan HANNA, aynı zamanda kimliğinin altında yatan gizemi ortaya çıkarmaya çalışıyor.

The Man in The High Castle (IMDB – 8.0)

Yıl: 2015
Sezon Sayısı: 4
Tür: Dram, Gerilim
Oyuncu Kadrosu: Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank
Konusu: Philip K. Dick’in ödüllü romanından uyarlanan ve uygulayıcı yapımcılığını Ridley Scott (Bıçak Sırtı) ve Frank Spotnitz’in (Gizli Dosyalar) yaptığı Yüksek Şatodaki Adam, Müttefik Devletler’in 2. Dünya Savaşı’nı kaybettiği ve Japonya ile Almanya’nın Birleşik Devletler’i yönettiği bir dünyayı inceliyor.

Mozart in The Jungle (IMDB – 8.1)

Yıl: 2014
Sezon Sayısı: 4
Tür: Komedi
Oyuncu Kadrosu: Lola Kirke, Gael García Bernal, Saffron Burrows
Konusu: Bir Amazon Orijinal Dizisi. Senfonide perde arkasında olanlar, sahnede olanlar kadar büyüleyicidir. Paul Weitz, Roman Coppola ve Jason Schwartzman tarafından yaratıldı. Yeni orkestra şefi atılgan Rodrigo ortalığı ayağa kaldırıyor ve genç obuacı Hailey büyük şansını bekliyor.

The Terror (IMDB – 7.9)

Yıl: 2018
Sezon Sayısı: 2
Tür: Dram
Oyuncu Kadrosu: John Lynch, Declan Hannigan, Roderick Hill
Konusu: 1847 yılında geçen The Terror, şüphe ve ümitsizlikle dolu hayatta kalma yarışında gizemli bir yırtıcının saldırısına uğrayan İngiliz Kraliyet donanması mürettebatının Kuzeybatı Geçidi’ni arayışını konu alıyor. Her bölümde seyirci, beklendiği gibi gitmeyen, hayatta bir kez yaşanacak bir Kuzey Kutbu macerası yaşayan ekibin ilkel korkularını, kaygılarını ve dehşetini tecrübe ediyor.

The Wilds (IMDB 7.4)

Yıl: 2020
Sezon Sayısı: 1
Tür: Dram
Oyuncu Kadrosu: Sophia Ali, Shannon Berry, Jenna Clause
Konusu: Geçirdikleri uçak kazasının ardından, kendilerini terk edilmiş bir adada bulan farklı geçmişlere sahip bir grup genç kız, hayatta kalma savaşı vermelidir. Kazazedeler tanıştıkça, birbirlerinin sırlarını ve yaşadıkları travmaları öğrendikçe, hem çatışır hem de kaynaşırlar. Ancak bu heyecanlı olaylar dizisiyle ilgili bir sürpriz vardır. Kızlar bu adaya kazara düşmemişlerdir.

Sneaky Pete (IMDB – 8.1)

Yıl: 2017
Sezon Sayısı: 3
Tür: Dram, Gerilim
Oyuncu Kadrosu: Bryan Cranston, Marin Ireland, Shane Mcrae
Konusu: Tehlike bir çete üyesinden (Bryan Cranston) kaçmakta olan bir düzenbaz (Giovanni Ribisi), hapishanedeki hücre arkadaşı Pete’in kimliğini alarak geçmişinden gizlenir ve kendisini kaçmaya çalıştığı dünya kadar tehlikeli olan bir dünyaya sürüklemekle tehdit eden ve belki de ona hiç tatmadığı aile sevgisini tattıran Pete’in uzun zaman görmediği renkli ailesiyle bir araya gelecektir.

Homecoming (IMDB – 7.4)

Yıl: 2018
Sezon Sayısı: 2
Tür: Dram, Gerilim
Oyuncu Kadrosu: Julia Roberts, Bobby Cannavale, Stephan James
Konusu: İyi niyetler. Dengesiz müdürler. Artan paranoya. Kontrolden çıkan, eşi benzeri görülmemiş sonuçlar. Heidi (Julia Roberts), askerlerin sivil hayata geçişine yardımcı olan Homecoming adlı tesiste çalışmaktadır. Yeni bir hayata başlamasından yıllar sonra Savunma Bakanlığı onun Homecoming’den neden ayrıldığını sorgular.

Önceki İçerik Amazon Prime’da Yayınlanan 10 Kaliteli Film – Kasım 2021
Sonraki İçerik King Richard: Yükselen Şampiyonlar