En İyi Ryan Reynolds Filmleri

Hollywood’un en uzun soluklu aktörlerinden biri olan Ryan Reynolds, yıllardır objektiflerin dikkatini üzerinde toplamayı başaran bir aktör. Gerek güzel eşi Blake Lively ile uzun süredir devam eden romantik evliliği, gerekse sosyal medyada yapmış olduğu ilgi çekici paylaşımlarıyla hayranlarını büyülemeye devam eden ünlü oyuncu kariyerinde pek çok büyük sinema filminde rol aldı. Bu içeriğimizde korkudan komediye, aksiyondan drama, yakışıklı oyuncu Ryan Reynolds’un Hollywood süperstarlığına yükselmesini sağlayan on filmin listesini sizlere sunuyoruz.

Adventureland – 2009

Seth Rogan’ın Superbad serisinin yönetmeni Greg Mottola tarafından çekilen klasik bir romantik komedi olan Adventure Land, bir eğlence parkında bir yaz işine giren James Brennan (Jesse Eisenberg) adlı genç bir öğrencinin eğlenceli hikayesini anlatıyor. Filmde Ryan Reynolds, eğlence alanının bakım görevlisi olan, gizli ve ateşli bir müzik tutkunu Mike Connell’i canlandırıyor. Mike’ın karakteri sadece izleyip geçilecek basit bir komedi unsuru değil, aynı zamanda Mottola’nın her bir karakteri inşa etmek ve geliştirmek konusunda nasıl harika bir iş çıkardığının iyi bir örneğini sergileyen garip bir şekilde fazlasıyla yaratıcı bir karakter olmuş.

Safe House – 2012

Reynolds, Daniel Espinosa’nın aksiyon gerilim filmi Safe House’da Güney Afrika, Cape Town’da “Safe House” olarak adlandırılan CIA’in merkezi bir biriminde çalışmakla görevlendirilen Matt Weston adında çaylak bir CIA görevlisini oynuyor. Weston, Safe House’da gizli bilgileri düşmana satmak suçundan tutuklu bulunan ve ünlü oyuncu Denzel Washington tarafından canlandırılan Tobin Frost adlı eski bir CIA ajanını gözetim altında tutmakla görevlendirilir. Ancak Weston görevini yerine getirirken, Safe House beklenmedik bir şekilde paralı askerler tarafından kuşatılır. Canlarını son anda kurtaran ikili hayatta kalmak ve saldırganları alt etmek adına mecburi olarak birlikte hareket etmek zorunda kalırlar.

Altınlı Kadın – 2015

Yahudi mülteci Mary Altmann’ın (Helen Mirren) gerçek hayat hikayesinden uyarlanan tarihi bir drama olan Altınlı Kadın, adalet peşinde koşan bir kadının hukuk mücadelesini konu alıyor. Altmann’ın, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşadığı şehir olan Viyana’nın Naziler tarafından işgal edilmesiyle ülkesini terk etmek zorunda kalmıştır. Aradan geçen 60 yılın ardından Mary ülkesine geri döner. Bu geri dönüşün tek bir sebebi vardır: işgal sırasında Naziler tarafından ailesinden çalınan sanat eserlerini, özellikle de Gustav Klim’in, teyzesini resmettiği oldukça değerli bir tabloyu geri alabilmek. Mary’nin verdiği hukuk mücadelesinde ona çaylak avukat Ryan Reynolds tarafından canlandırılan Randol Shoenberg eşlik ediyor. Nazi acımasızlığı ve Holokost’un insanların üzerinde açtığı yaraları sanatsal estetiğin birleşimiyle bizlere sunan Simon Curtis’in yönettiği film, geçmişin çok etkileyici bir resmini çizerken aynı zamanda izleyicileri eğlendirmeyi başarıyor.

Mississipi Ateşi – 2015

Anna Boden ve Ryan Fleck tarafından yazılan ve yönetilen Mississippi Grind, insanlara kendini iyi hissettiren, izlemeye değer başka bir film. Maddi olarak büyük bir sıkıntı içinde bulunan genç kumarbaz Gerry, (Ben Mendelsohn) poker oyuncusu Curtis’le (Ryan Reynolds) tanışınca onunla iyi bir iş ortaklığı kurabileceğini fark eder. Gerry, bir şekilde Curtis’i birlikte iş yapmaya ikna eder ve birlikte peşlerindeki mafya kılıklı alacaklılarından kaçmak üzere hem tehlikeli hem de eğlenceli bir yolculuğa çıkarlar.

Kesinlikle Belki – 2008

Adam Brookes’un yazıp yönettiği, romantik komedilerin vazgeçilmezi Kesinlikle, Belki filminde Reynolds oldukça aşina olduğu bir rolde izleyici karşısına çıkıyor: babalık. Boşanma aşamasında olan Will Hayes, (Ryan Reynolds) kızı Maya’ya (Abigail Breslin) annesi hakkındaki gerçeği söylemek üzeredir. Will kızına annesinin kim olduğunu açıklayacaktır, ancak geçmiş aşk hayatının karışıklığını yüzünden, üç potansiyel anne adayıyla yaşadığı aşklarını kızının yaşına uygun bir şekilde anlatabilmek için çeşitli metaforlar kullanır. Bazı sahnelerinde, How I Met Your Mother dizisinden de motifleri görebileceğiniz film, Will’in eski sevgililerinden hangisinin Maya’nın annesi olduğuna dair tahminlerde bulunmanıza fırsat tanıyor.

Gerçek Kahraman – 2021

Gerçek Kahraman filmi Free City isimli bir 3 boyutlu sanal gerçeklik oyununda arka planda yer alan bir karakter olduğunu keşfeden Guy (Ryan Reynolds) isimli bir banka memurunun tuhaf hikayesini konu ediyor. Hayatındaki bu sıra dışı durumu fark ettikten sonra Guy, kaderi üzerinde ne kadar kontrolü olduğunu anlamaya çalışır ve bu durumu yeni bir siber kimlik elde etmek için kullanır. Bunu üzerine Guy oyunda basit bir arka plan oyuncusu iken zamanla oyunun ana karakterlerinden birine dönüşür.

Deadpool 2 – 2018

İlk bölümün dünya çapında yakaladığı büyük gişe başarısından sonra, Deadpool 2 en başından büyük beklenti altında piyasaya çıktı. Devam filmi orijinal hikaye ile aynı kaliteyi yakalamamış olsa da, Reynold’u aykırı süper kahraman rolünde yeniden izlemek oldukça eğlenceliydi. Ayrıca listelerdeki gişe başarısıyla, bu filmin hayranlarının favorisi haline gelmesi hiç şaşırtıcı olmadı. İlk filmin kaldığı yerden devam eden hikaye, Deadpool’un kötü adamlarla savaşma çabalarının etrafında dönüyor. Odaklanması gereken yepyeni bir kötü adamla birlikte, kendisi gibi süper güçlerinin yan etkileri taşıyan yeni bir X-Force mutant savaşçılarından oluşan bir A-takımı oluşturur.

Toprak Altında – 2010

Tek mekanda ve tek oyuncuyla çekilen ve türünün en iyi örneklerinden olan bu filmde Ryan Reynolds, oyunculuk kalitesini zirveye yakın bir yere taşımayı başarıyor. Reynolds, İspanyol yönetmen Rodrigo Cortés tarafından yönetilen ödüllü gizem-gerilim filmi Toprak Altında’da Irak savaşında esir düşmüş bir asker olan Paul Conroy’u canlandırıyor. Paul, Irak’ta Amerikalı bir kamyon şoförü olarak görev yapmakta iken, yeraltına gömülü küçük bir mezarın içinde sıkışıp kalmasına neden olacak bir tuzağa düşüyor. Tamamen karanlığa, mutlak izolasyona ve giderek artan bir boğulma tehlikesine uyanan Paul, oksijeni tükenmeden içinde hapsolduğu kutudan kaçmaya çalışırken bizi zamana karşı heyecanlı bir yarışa çıkarıyor. Sadece bir çakmak ve ona rehberlik edecek bozuk bir sabit telefona sahip olan Paul, çok geçmeden hayatta kalmak için tek umudunun kendisi olduğunu fark eder.

Deadpool – 2016

Yakalandığı kanser hastalığından kurtulmak amacıyla çılgın bir bilim adamının yaptığı deneyler için gönüllü olmayı kabul eden eski özel kuvvetler paralı askeri Wade Wilson için işler hiç de beklediği gibi sonuçlanmaz. Üzerinde şeytani deneyler yapan çılgın bilim adamının laboratuvarını havaya uçurduktan sonra, Wade Wilson, kendinden geçmiş bir mutant ve anti-kahraman Deadpool olarak küllerinden yükselir. Akla gelmeyecek acılara göğüs geren Wade, her şey sona erdiğinde üstün yeteneklere sahip olmuştur. Fakat tüm bu özellikleriyle tek bir amacı vardır, Ajax “Francis”ten intikam almak! Vücudunun %90’ından fazlası yanmış olmasına rağmen, espri anlayışını asla kaybetmeyen Wilson’un Deadpool’u içerdiği bol miktardaki komedi unsuruyla bu Marvel başyapıtını diğerlerinden ayrı kılıyor.

Önceki İçerik 79. Altın Küre Ödüllerinin Adayları Belli Oldu
Sonraki İçerik Spider-Man: No Way Home’un Rotten Tomatoes Skoru Açıklandı