Breaking Bad’in En Kötü 10 Karakteri (Walter White Hariç)

Bazı hikayeler vardır ki, hikayenin kalitesini kötü karakterlerinin ne kadar kötü olduğu belirler. Fenomen dizi Breaking Bad’de o kadar çok kötü adam var ki bir sıralama yaparken listeyi on taneyle sınırlamak zor. Yine de sizler için biraz sınırları zorladık ve dizinin en kötü on adamını sıraladık. Tabi ki, dizinin baş karakteri Walter White’ın pek çok izleyen tarafından hikayenin kahramanı veya anti-kahramanı olarak görüldüğü için, onu bu listeye dahil etmedik. İşte karşınızda Breaking Bad’in “Bad”lari.

10. Jesse Pinkman

Jesse Pinkman (Aaron Paul) Breaking Bad’de, Walter White’ın (Bryan Cranston) öğrencisi ve ortağı konumunda yer alıyor. Ancak Jesse, birkaç kez ihanete uğramış ve sonucunda bazı hileler yaparak Walter’a tuzak kurma girişiminde bulunmuştu. Jesse, esasında duygusal ve şefkatli biri olsa da, açgözlülük ve hızlı para kazanma hırsı onu yoldan çıkarmaya yetiyor. Ailesinin ona karşı uyguladığı ayrımcı davranışlar da bilinçaltındaki kötülüğü ortaya çıkaran etmenlerden birisi.

9. Mike Ehrmantraut

Mike Ehrmantraut (Jonathan Banks) birçok yönden Walter White’dan daha iyi bir insan, çünkü yaptığı kötü şeyleri gerçekten ailesine yardım etmek için yapıyor. Walter White, ise yaptıklarından zevk alırken ailesini içinde bulunduğu karanlık ilişkiler için bir bahane olarak kullanıyor.

Kanser teşhisi Walter White’a özüne dönmek için ihtiyaç duyduğu itici gücü ve motivasyonu verdi. Öte yandan, Mike imkanı olsa ailesine başka bir yoldan fayda sağlamayı tercih ederdi. Mike, kötüden ziyade sadık bir adam, onu bir iş için tutarsan, ahlaksız bir iş de olsa bir şekilde görevini yapan birisi.

8. Saul Goodman

Saul Goodman (Bob Odenkirk) bir zamanlar iyi bir insandı ama Breaking Bad serisinde değil. O, dolandırıcılığı ve bir dolandırıcı gibi yaşamanın heyecanını seven biri. O çıkarları uğruna avukat kimliğiyle sistemin açıklarını bilen ve bu sayede her türlü hukuksuzluğu yapabilen, mesleğinin yüz karası bir adam.

Better Call Saul serisi sayesinde Saul Goodman’ın nasıl bir adam olduğunu daha iyi görebiliyoruz, tabi ki bu seri henüz sonlanmadığı için Goodman’ın iyi biri olmak için de hala şansı var.

7. Tuco Salamanca

Tuco Salamanca (Raymond Cruz) dizide Walter White’ın meth dağıtımcısı rolünde yer alıyor. Öfkeli ve saldırgan bir adam olmasına rağmen, onun insani yanını ortaya çıkaracak derecede aile büyüklerine saygı gösteren birisi. Tuco o kadar gururlu ve öfkeli bir adam ki kendisine yapılan bir yanlışı, özellikle de bu yanlış gururunu inciten bir şeyse hiç acımadan her türlü kötülüğü yapabilir. Walter White’ın en büyük düşmanlarından birisi olarak Tuco her daim onun ruhuna korku salmıştı.

6. Hector Salamanca

Hector Salamanca (Mark Margolis), Breaking Bad serisinde yaşlı ama son derece zeki bir eski mafya üyesini canlandırıyor. Hector, tekerlekli sandalyeye mahkumdur ve kendini ifade edebilmek için sandalyesine bağlı zili çalması gerekir. Fiziksel olarak imkanı olsaydı, çok daha kötü olabilirdi. Hector daha genç olsaydı, başkalarını incitmekten zevk alan öfkeli, şiddetli bir adam olduğu için muhtemelen listede daha üst sıralarda yer alırdı.

7. Lydia Rodarte-Quayle

Lydia Rodarte-Quayle (Laura Fraser), Breaking Bad’in beşinci sezonunda Walter White’ın önemli bir düşmanıydı. Yüzüne gülüp arkanı döndüğünde arkandan vuran karakteriyle hapisteki en iyi arkadaşını dahi ispiyonlayan biri. Muhtemelen kötü bir insan olmaktan çok korku ve açgözlülükle motive oluyor. Ancak yaptıkları kesinlikle kabul edilemez ve ailesi de bundan oldukça zarar görüyor.

4. Todd Alquist

Todd Alquist (Jesse Plemons) kötü bir karakter çünkü vicdanı ve empatisi yok. Suç dolu bir hayat yaşamamış olsaydı, muhtemelen sadece eğlence için ya da canı sıkıldığında bir şeyler yapmak için bir seri katil ya da seri katil olurdu.

Plemons, Todd’u harika canlandırıyor ve Todd, yaptığı kötü şeylerin, özellikle de Jesse Pinkman’a yaptıklarının neyin yanlış olduğunu bilmeden yapıyor. Todd, insanları bir gram pişmanlık duymadan öldürmenin normal bir davranış şekli olduğunu düşünüyor.

3. İkizler

İkizler (Daniel ve Luis Moncada) insan şeklinde bürünmüş birer Terminatör gibiler. Yürüdüklerinde bile robot gibi hareket ediyorlar. Zor bir çocukluk geçirmiş olmalarının karakterlerini oldukça etkilemiş olduğu aşikar. Tam bir görev adamı olan kardeşler, uyuşturucu kartelinin tetikçisi durumundalar. Uzunca bir süre Walter White’ın peşindeki en büyük tehlike olan İkizler, öldürmekle görevlendirildikleri kişilere karşı sıfır şefkat veya empati duyarlar.

2. Gus Fring

Bir zamanlar, Gus Fring (Giancarlo Esposito) iyi bir insan olmuş ya da olma potansiyeline sahip olabilirdi, ancak suç hayatı onu o kadar sertleştirdi ki, o iyi adam, Gus’ın bir zamanlar var olduğu ya da artık var olamayacağı bir adam oldu.

Breaking Bad serisinde önemli bir uyuşturucu baronunu oynayan Gus, uyuşturucu faaliyetini meşru işletmelere sahip olarak ve hayır işleri yaparak örtbas ediyor. Kalbi ve vicdanı körleşmiş olan Gus, Walter White’ın farklı bir versiyonunu temsil ediyor.

1. Jack Welker

Jack Welker (Michael Bowen) bir neo-Nazi çetesinin lideridir. O parayla motive olan bir adam gibi görünebilir, ancak genellikle gurur ve zevk için adam öldürebilir. Birini öldürmek isterse, sadece yapar; canı bir şey almak istiyorsa alır ve bunu hak ettiğini düşünür.

Jack, insanlara eziyet etmekten ve küçük düşürmekten hoşlanan sadist bir adamdır. Yeğeni Todd Alquist’i de kendisi gibi soğukkanlı bir katile dönüştürmüş olması da ona listedeki kötü adamlar arasındaki bir numarayı veriyor.

Önceki İçerik Judy Garland’ın Oz Büyücüsü Filminde Giydiği Elbise Satışa Çıkarıldı
Sonraki İçerik Charlize Theron, Fast X Filmiyle Hızlı ve Öfkeli Serisine Geri Dönüyor