Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinin İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Amazon Prime, televizyon dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin ilk tanıtım fragmanını yayınladı. Oldukça kısa da olsa, Yüzük Kardeşliği’nin bir araya gelmesinden binlerce yıl önce geçen gelecek dizinin görüntüleri, serinin hayranlarına diziden ne beklemeleri gerektiğine dair ilk ipuçlarını veriyor. Videoda çarpıcı güzellikteki Yeni Zelanda manzaralarıyla ve hem tanıdık hem de yeni karakterlerin kısa süreli görünüşleriyle bu destansı dünyaya yeniden adım atıyoruz. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2 Eylül’de Amazon Prime’da gösterime girecek.

Güç Yüzükleri, kötü tanrı Morgoth’un yenilgisinden ve neredeyse her şeyi yok eden bir savaşın ardından ortadan kaybolan sadık generali ve çırağı Sauron’un yeniden yükselişini konu alıyor. Galadriel’in Morfydd Clark tarafından oynanan daha genç bir versiyonu, Kuzey Orduları Komutanı unvanıyla Morgoth’un hala gölgelerde gizlenebilecek kalan tüm müttefiklerini avlamak için çalışıyor. Yani dizideki Galadriel, filmde Frodo’nun karşılaştığı Lothlórien’in Leydisi Galadriel’den çok farklı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Güç Yüzükleri, ayrıca hayranlara Peter Jackson’ın film üçlemesinden aşina oldukları karakterlerin ve yerlerin eski versiyonlarını da tanıtacak. Örneğin, Khazad-dûm olarak bilinen cüceler krallığının ilk hali gibi. Bunun dışında büyük savaşın ortasında Tek Yüzüğü Sauron’un parmağından kopararak bir efsane haline gelen Isildur (Maxim Baldry) ve Ayrıkvadi Lordu Elrond (Robert Aramayo) gibi önemli karakterlerin daha genç versiyonlarını görme şansını elde edeceğiz.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, 2 Eylül Cuma günü Amazon Prime’da ilk gösterimini yapacak ve her Cuma haftalık yeni bölümler halinde yayınlanacak. Serinin ilk teaser fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Önceki İçerik Uncharted
Sonraki İçerik Netflix’te Yer Alan En Kaliteli 5 Savaş Konulu Film – Şubat 2022