Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Dizisinden İlk Fotoğraflar Yayınlandı

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden ilk görüntüler yayınlandı ve başta Galadriel ve Elrond olmak üzere hayranların merakla beklediği karakterlerden bazılarının görüntüleri ortaya çıkmış oldu. Fantezi edebiyatının en çok satan eserlerinden birisi Yüzüklerin Efendisi evreninin dizi uyarlaması bu sonbaharda ekranlarda yerini alıyor. JJR Tolkien’in sevilen roman serisi beyaz perdede iki üçlemeyle (Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit) tasvir edilirken, Amazon Prime’ın Yüzüklerin Efendisi dizisi Orta Dünya’nın İkinci Çağının anlatılmamış hikayesine odaklanacak. 2017 yılından beri geliştirilmekte olan dizi, son birkaç yıldır televizyon dünyasının en çok konuşulan ve hakkında en çok soru işareti bulunan yapımıydı.

Mega proje, çok geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olmasına rağmen stüdyo, dizinin hemen hemen tüm karakterlerini karakterini gizli tutuyor. Hatta gizlilik kuralı o kadar sıkıydı ki Ocak 2022’ye kadar Amazon dizinin tam adını dahi açıklamadı. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin yaklaşık altı ay içinde piyasaya çıkacak olması nedeniyle stüdyo yavaştan reklam ve pazarlama kampanyalarına başladı. Geçtiğimiz günlerde Güç Yüzükleri’nin 20’den fazla yeni karakter posteri yayınlayan stüdyo, hevesli hayranlarının ağzına bir kaşık bal çalarken karakterlerin ismini veya yüzünü göstermekten imtina etmişti.

İlgili içerik

Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Sauron Dahil 23 Karakteri Gösteren Poster Yayınlandı

Amazon, dizinin pazarlama çalışmaları kapsamında bu Pazar günü yapılacak olan Super Bowl maçında yeni bir teaser fragmanı yayınlamaya hazırlanıyor. Hayranlar yeni teaser’a odaklanmışken, bugün ise sürpriz bir şekilde Vanity Fair dergisi tarafından Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin ilk görüntüleri yayınlandı. Görüntüler, birkaç yeni Orta Dünya karakterinin yanı sıra Yüzüklerin Efendisi serisinden tanıdığımız Galadriel ve Elrond’un genç hallerini bizlere gösterdi. Yayınlanan görüntülere aşağıdan bakabilirsiniz.

Galadriel’in Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzüklerinin bir parçası olduğu zaten bilinen bir şey olsa da, yeni görüntülerde Robert Aramayo’yu orijinal üçlemede Hugo Weaving’in canlandırdığı genç Elrond olarak ilk defa görüyoruz. Beklendiği gibi, Amazon uyarlaması filmlerin dışında pek çok orijinal karakteri ön plana çıkarıyor. Öne çıkan karakterlerden bazıları Cüce Prenses Disa (Sophia Nomvete), Silvan Elf Arondir (Ismael Cruz Córdova), Bronwyn (Nazanin Boniadi) ve Halbrand (Charlie Vickers) olacak.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri yapımcıları kötülüklerin lordu Sauron’u mümkün olduğunca gizli tutuyor. Tüm galeriye bakıldığında, yeni görüntüler hoş, tanıdık bir his verirken, izleyicilere Tolkien’in evreninden yeni bir şeyler de sunuyor. Yapımda en çok dikkat çeken unsurlardan biri, kapsayıcılığı ve çeşitliliğiyle dikkat çeken seçimi oluyor. Buna örnek olarak, bir cüceyi oynayan ilk siyahi aktris olarak Nomvete’nin seçilmesini gösterebiliriz. Bunun dışında Elrond ve Galadriel gibi ikonik karakterleri yeni bir perspektiften görmek Güç Yüzükleri’ni hayranlarının gözünde en umut verici hikayelerden biri haline getiriyor. Bu görüntülerin yayınlanmasıyla birlikte, ilk teaser fragmanı yayınlandığında Pazar günü neler olacağını görmek heyecan verici olacak.

Önceki İçerik Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, En İyi Film Oscar’ına Aday Gösterilmedi
Sonraki İçerik Bohemian Rhapsody’nin Yapımcısı Michael Jackson Biyografisi İçin Kolları Sıvadı