Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İkinci Sezonu İngiltere’de Çekilecek

Amazon Stüdyoları tarafından televizyona uyarlanmakta olan İngiliz yazar J.R.R. Tolkien’in dünyaca ünlü fantastik romanı Yüzükleri Efendisi dizisinin ikinci sezonu İngiltere’de çekilecek. Bu değişiklikle ilk defa bir Tolkien uyarlaması Yeni Zelanda dışında bir ülkede çekilecek.

Yeni Zelanda, muhteşem arazileri ve doğal güzellikleriyle özellikle fantastik filmler için oldukça ikonik mekanlar sunması nedeniyle Peter Jackson‘ın Yüzüklerin Efendisi serisi ile yine Jackson tarafından yönetilen Hobbit üçlemesi ve romanın dizi uyarlamasının ilk sezonu bu ülkede çekilmişti. Ancak Amazon Stüdyoları tarafından yapılan açıklamaya göre dizinin ikinci sezonu Yeni Zelanda dışında çekilecek. Dizinin ikinci sezonundan itibaren çekimler için mekan olarak Londra’nın hemen dışındaki Bray Film Stüdyoları ve Bovingdon Havaalanı’nın kullanılacağı açıklandı.

Böylesine devasa bir prodüksüyona sahip bir dizinin çekimleri için tabi ki tek bir mekanın kullanılması mümkün değil, dolayısıyla İngiltere’nin pek çok şehrinde uygun bazı mekanlar da dizinin çekimi için kullanılacaktır. Daha önce Bovingdon havalimanı ise Justice League ve Fast and Furious 6 gibi gişe rekorları kıran aksiyon filmlerinin çekimlerine ev sahipliği yapmıştı.

Ayrıca şöyle de bir durum var ki dizinin Yeni Zelandalı hayranları Tolkien’in eserlerinin herhangi bir uyarlamasının ilk defa ülkeleri dışında bir yerde gerçekleştirileceğine işaret ederek bu durumdan rahatsız olduklarını belirtiyorlar.

Başrollerini Sir Lenny Henry, Morfydd Clark, Peter Mullan, Joseph Mawle ve Robert Aramayo’nun paylaştığı Yüzüklerin Efendisi’nin başında, showrunner ve yönetici yapımcı olarak görev yapan JD Payne ve Patrick McKay yer alıyor.

Önceki İçerik Red Notice Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Unvanını Kazandı
Sonraki İçerik Enola Holmes’un Devam Filminin Çekimleri Tamamlandı