Yönetmen Gunn Suicide Squad Kadrosunda Joker’i İstemiyor

Jared Leto’nun Joker’i geçtiğimiz yıl içinde vizyona giren The Suicide Squad’da yer almamıştı ve yazar/yönetmen James Gunn, Batman’in kötü adamını neden filmin dışında bıraktığını açıkladı.

Suicide Squad yönetmeni James Gunn, Joker’i neden filme dahil etmek istemediğini açıkladı. Palyaço Suç Prensi, 2016 yılında Jared Leto’nun hayat verdiği Joker karakteri David Ayer’in Suicide Squad’ında yer alarak DC Genişletilmiş Evreni’ne katılmıştı. Filmde görünme süresi oldukça kısa olmasına rağmen, Leto’nun Joker’i özellikle farklı görünümü sayesinde, Ayer’in filminde oldukça akılda kalıcı bir etki yaratmıştı. Bu durum, Warner Bros. ve DC Stüdyoları’nın serinin geleceği konusunda Gunn’ı bir devam filmi için ikna etmesine neden olmuştu.

İzleyiciler Joker’i en son, Suicide Squad’ın sonunda Harley Quinn’i (Margot Robbie) hapishaneden serbest bırakığı sahnede izlemiş ve DC Genişletilmiş Evreni’ne çok yakıştırmıştı. Belki de bu nedenle Warner Bros. ve DC’nin Leto’nun başrolde olduğu bir solo Joker filmi yapmayı düşündüğüne dair -Joaquin Phoenix’ten sonra bile- dedikodular yayıldı, ama bu proje yeterince ilgi görmedi. Bazıları da Joker’in bir kez daha The Suicide Squad’da yer almasını ümit etti ancak James Gunn onu filmin kadrosuna dahil etmedi.

The Suicide Squad’ın görücüye çıkmasından bu yana aylar geçti ve Gunn’ın filmi harika eleştiriler aldı. Desde Hollywood ( Comicbook aracılığıyla ) ile yaptığı yeni bir röportajda, yazar/yönetmen Joker’i filmden çıkarma kararına bir kez daha değindi. The Suicide Squad’da Joker’e yer verilmemesinin nedenleri olarak Joker karakterinin başka filmlerde pek çok kez oldukça başarılı bir şekilde uyarlandığını, ancak kendisinin The Suicide Squad’da diğer karakterleri öne çıkarmak istediğini belirtiyor. Bu konudaki sözleri tam olarak şu şekilde;

Üzerinde çalışmak bir sürü başka karakter var. Joker gerçekten onlardan biri değil. Joker pek çok insan tarafından pek çok kez başarılı bir şekilde uyarlandı. Ancak ben, henüz onun kadar popüler olmayan başka karakterlerin veya insanların hikayesini anlatmakla daha çok ilgileniyorum.

James Gunn’ın Joker’in neden The Suicide Squad’da olmadığına dair açıklaması çok mantıklı. Ya Jared Leto’nun Joker’ini potansiyel olarak yeniden kurgulamak zorunda kalacaktı ya da DC Genişletilmiş Evreni’nin geleceği için onu yeniden şekillendirmek zorunda kalacaktı ve her iki seçenek de Joker’in diğer uyarlamalarıyla fazlasıyla kıyaslanacaktı. Gunn, Batman’in ikonik kötü karakterinin bir başka harika uyarlamasını yaratmaya çalışabilirdi, bunun yerine daha az bilinen karakterlere odaklanmaya karar vererek kendisine çok geniş bir özgürlük alanı yarattı. Sonuç olarak, Peacemaker (John Cena), Bloodsport (Idris Elba), Ratcatcher 2 (Daniela Melchior), King Shark (Sylvester Stallone) ve Polka-Dot Man (David Dastmalchian) gibi karakterler onunla birlikte daha popüler hale gelebilir ve bu sadece onun başarısı olarak hafızalarda yer edebilir.

Önceki İçerik Scarlett Johansson Gizli Bir Marvel Projesi Üzerinde Çalışıyor
Sonraki İçerik Minik Şeytan