Yönetmen Baz Lurhmann, Elvis’in Bir Süper Kahraman Filmi Olduğunu Söylüyor

Efsanevi müzisyen Elvis Presley’in hayatına ışık tutan Elvis filminin yönetmeni Baz Lurhmann, Rock’ın Kralı’nın olağanüstü hikayesini konu eden filmini bir “süper kahraman filmi” olarak tanımladı. Lurhmann, CinemaCon 2022’de, Elvis Presley’i “orijinal süper kahraman” olarak nitelendirirken, süper starın sıfırdan zirveye tırmanışını ve bunu yaparken karşılaştığı zorlukları aşma çabasını bir Marvel veya DC karakterinin hikayesine benzetti.

“Filmde klasikleşen şarkıları dinleyeceksiniz, Elvis’in hikayesini izleyeceksiniz, ama tabi ki biz onu daha genç nesillerin anlayabilmesi için günümüze uyarladık. Dönüp filme baktığımda bir süper kahraman hikayesi görüyorum. Çünkü benim için aslında Elvis bir tür orijinal süper kahraman. Demek istediğim o sıfırdan başlıyor ve göz alıcı bir şimşek gibi bir anda çok yükseğe çıkıyor, sonra hem Kriptonitini hem de aşkı buluyor. Bu muazzam hikaye, güzel anılar ve güçlü bir trajedi içeriyor.”

Bu yıl içinde vizyona girecek olan Elvis, şarkıcı ve aktör Elvis Presley’in (Austin Butler) hayatını ve kariyerini anlatıyor. Hikaye Elvis’in çocukluğunun ilk günlerinden başlayarak bir rock’n roll ve film yıldızı olmasına kadar ilerliyor. Film, Elvis’in Tom Hanks’in canlandırdığı menajeri Albay Tom Parker ile olan karmaşık ilişkisine odaklanıyor. Ancak Baz Lurhmann, sinemaseverlere Elvis’in sadece bir biyografik film olmadığını, dönemin Amerika’sının sosyolojik yapısını derinlemesine irdelerken Elvis’in hikayesini kullandığını söylüyor.

Elvis, Filmin Tam Merkezinde Yer Alacak

Lurhmann, filmin 60’lar ve 70’lerin Amerika’sına odaklanacağını söylemesine rağmen, hayranlara Elvis Presley’in hala filmin merkezinde olacağına dair güvence vermeyi de ihmal etmedi. Yönetmen “Ama tabi ki Elvis filmin merkezinde,” diye devam etti. “Ve biliyorsunuz ki, modern Amerika’yı tanımlarken, tüm bu farklı unsurları bir araya getirebilen ve hem sanatsal çevrelere, hem de popüler kültüre hitap edebilen büyük bir ikonu filme almak son derece eğlenceliydi.”

Austin Butler, Tom Hanks, Helen Thomson, Richard Roxburgh, Olivia DeJonge , Luke Bracey, Natasha Bassett, David Wenham, Kelvin Harrison Jr., Xavier Samuel ve Kodi Smit-McPhee’nin gibi isimlerin rol aldığı Elvis, dünya prömiyerini 2022 Cannes Film Festivali’nde yapacak. Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak filmin 24 Haziran 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.

Önceki İçerik Çizgi Romandan Uyarlanan En İyi 10 Netflix Orijinal Yapımı
Sonraki İçerik Andrew Garfield, Bir Süreliğine Oyunculuğa Ara Vereceğini Açıkladı