Will Smith Tokat Skandalının Ardından Chris Rock’tan Özür Diledi

Will Smith, dün gece düzenlenen 94. Akademi Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı, ancak herkesin konuştuğu tek şey Smith’in eşi hakkında şaka yapan sunucu Chris Rock’a sahnede attığı tokat oldu. Gecenin skandal olayında Chris Rock, En İyi Belgesel Ödülünü sunarken Will Smith’in eşi Jada Pinkett-Smith’in tıraşlı kafası hakkında (saçkıran hastalığı nedeniyle) bir şaka yaptı ve bu da Will Smith’in sahneye çıkıp Rock’ın yüzüne tokat atmasına neden oldu. Neye uğradığını şaşıran Rock, “Will Smith az önce beni fena patakladı.” diyerek olayı şakaya vurdu. Smith ise tekrar yerine oturdu ancak Rock’a “karımın adını lanet olası ağzına alma!” diye bağırdı.

Olaydan kısa süre sonra Will Smith’in En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı açıklandı ve durum daha da tuhaf bir hal aldı. Oyuncu ödülü teslim alırken duygu yüklü bir konuşma yaparken gözyaşlarına hakim olamadı fakat Chris Rock’tan herhangi bir özür de dilemedi. Ancak, sonradan Smith Instagram üzerinden Akademi üyeleri, Williams Ailesi ve tüm seyircilerden özür dilediğini söyleyen bir paylaşım yaptı.

Şiddetin tüm biçimleri tehlikeli ve yıkıcıdır. Dün geceki Akademi Ödülleri’ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi. Sahnede yapılan şakalar bu işin bir parçası ama Jada’nın tıbbi durumuyla ilgili bir şaka yapılması benim için çok fazla geldi ve duygusal olarak tepki verdim.

Senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum, Chris. Çizgiyi aştım ve yanılmışım. Utandım ve davranışlarım olmak istediğim adamın göstergesi değildi. Sevgi ve nezaketin olduğu bir dünyada şiddete yer yoktur.

Ayrıca Akademi’den, dizinin yapımcılarından, tüm katılımcılardan ve dünyanın dört bir yanından izleyen herkesten özür diliyorum. Williams Ailesinden ve Kral Richard Ailemden özür dilemek istiyorum. Davranışlarımın hepimiz için muhteşem geçen bu yolculuğu lekelediği için çok üzgünüm.

Ben program üzerinde çalışıyorum.

Saygılarımla,

Will

Hollywood çevrelerinin tokat olayı karşısındaki tepkisi, bazılarının oyuncuyu desteklediğini gösterirken, bazıları ise, yapılan şaka ne kadar tatsız olursa olsun, Smith’in şiddet kullanmasını kınadı. Akademi olay üzerine bir bildiri yayınladı. “Bay Smith’in dün geceki gösterideki davranışlarını kınıyoruz. Olayla ilgili resmi bir inceleme başlattık ve Tüzük, Davranış Standartları ve Kaliforniya yasalarına uygun olarak daha yapılması gereken tüm yaptırımları araştırıyoruz.” Will Smith’in tokat yüzünden ne gibi tepkilerle karşılaşacağı henüz belli değil, ancak muhtemelen olay burada kapanmayacak.

Önceki İçerik 2022 Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu: İşte Büyük Ödüllerin Kazananları
Sonraki İçerik Yeni Yayınlanan Top Gun: Maverick Fragmanında Tom Cruise Yüksekten Uçuyor