Tom Sizemore, Beyin Anevrizması Sonrası 61 Yaşında Hayatını Kaybetti

Emektar oyuncu Tom Sizemore hayatını kaybetti. Sizemore, 18 Şubat’ta Los Angeles’taki evinde beyin anevrizması geçirmiş ve hemen hastaneye kaldırılarak ve yoğun bakıma alınmıştı. Saving Private Ryan filmindeki rolüyle tanınan oyuncu, 18 Şubat’tan zamandan beri komada idi ve geçen hafta doktorlar Sizemore’un artık iyileşme umudu olmadığını ailesine bildirmişti. Ailesi, dün akşam Sizemore’un yaşam desteğinden çekilmesine yönelik zor kararını verdi ve 61 yaşındaki oyuncu aile üyelerinin yanında hayatını kaybetti.

TMZ’nin haberine göre, Sizemore’un menajeri tarafından yapılan açıklamada, “Üzüntü ve kederle bildirmek isterim ki, 61 yaşındaki oyuncu Thomas Edward Sizemore bugün St. Joseph Hastanesi’nde huzurlu bir şekilde uyurken vefat etmiştir. Kardeşi Paul ve ikiz oğulları Jayden ve Jagger (17) yanındaydı.” şeklinde belirtildi.

Sizemore, 1980’lerin sonundan beri aktif oyunculuk kariyerini sürdürüyordu ve özellikle Saving Private Ryan, Black Hawk Down ve Pearl Harbor gibi ünlü savaş filmlerindeki rolleriyle tanınıyordu. Ayrıca kariyerinde True Romance, Natural Born Killers, Heat, The Relic, Enemy of the State, Dreamcatcher, Big Money Rustlas gibi dikkat çeken filmlerde de yer aldı. Televizyon tarafında ise Dr. Vegas, Crash, Southland, Hawaii Five-0, Shooter ve Twin Peaks gibi yapımlar bulunuyordu. Oyuncu yakın zamanda, komedi dizisi Barbee Rehab’de başrol oynuyordu.

Tom Sizemore Yıllardır Kişisel Sorunlarıyla Mücadele Ediyordu

Sizemore’un özel hayatında kişisel sorunlarla mücadele ettiği biliniyordu. Bağımlılık sorunları, bir dizi tutuklanma olayı ve bu sorunları halka açık bir şekilde konuştuğu bir reality şovda görünmesi oyuncuyu epey bir zor durumda bırakmıştı. Sonrasında ise bu program, Sizemore’un kişisel sorunlarını yenmesine ve kariyerini yeniden yoluna koymaya çalışmasına vesile olmuştu.

Kişisel sorunları devam etse de, Sizemore oyunculuk yapmaya hiçbir zaman ara vermedi ve sonuna kadar filmlerde oynamaya devam etti. Oyuncu yakın zamanda verdiği bir röportajda potansiyel geleceği hakkında konuşmuş ve daha dramatik rollerde yer almaya ve kötü adam, asker ve polis rollerinden uzak durmaya başlaması gerektiğini belirtmişti.

Sizemore, 1996 yılında oyuncu Maeve Quinlan ile evlenmişti. Çift 1999’da boşandı. Sizemore daha sonra 2005 yılında Janelle McIntire ile evlendi ve bu evlilikten ile ikiz oğulları Jayden ve Jagger dünyaya geldi. Huzur içinde yat Sizemore.

Önceki İçerik Sundance Film Festivali: Bağımsız Sinemanın En Prestijli Etkinliği
Sonraki İçerik 2000’li Yılların En İyi 10 Brad Pitt Filmleri Sıralaması