Suicide Squad Yönetmeni David Ayer, Jason Statham’lı The Bee Keeper’ı Yönetecek

2014 yapımı Fury ve 2016 yapımı Suicide Squad filmleriyle tanınan, aksiyon filmlerinin aranan yönetmeni David Ayer, Jason Statham’lı alışılmadık aksiyon filmi The Bee Keeper’ı yönetmeye hazırlanıyor. Miramax tarafından Salt ve Equilibrium gibi filmlerin senaristi Kurt Wimmer’ın senaryosundan uyarlanacak film, “Arıcılık mitolojisine derinden bir bakış atan şimşek hızında bir gerilim filmi” olarak tanımlanıyor. Statham, şimdilik The Bee Keeper’ın kadrosuna katılan tek yıldız, ancak yaz sonunda prodüksiyonu başlayacak olan projenin oyuncu kadrosunun birkaç aya netleşmesi bekleniyor.

Ayer, İlk Gün ve ilk Hızlı ve Öfkeli filmlerinin senaristliğini üstlenerek sektöre başarılı bir giriş yapmıştı. Daha sonra, Acımasız Hayat, Tehlikeli Takip ve Fury gibi tipik olarak daha ham, gerçekçi ve rahatsız edici filmlere yönelerek kendi senaryolarını yazıp ve yönetmeye başlad . Ayer, 2016 yılında Suicide Squad’ı yönetti ve büyük bir ticari başarı elde ederken, aynı zamanda sert eleştirel değerlendirmelere maruz kaldı.

Şimdi ise Ayer’in The Bee Keeper için kamera arkasına geçtiği ve bu projenin Ayer ile Statham arasındaki ilk ortak çalışma olacağı bildiriliyor. Her ikisi de görev aldıkları zorlu gerilim ve aksiyon filmleriyle kendilerine bir isim yaptılar. Bu nedenle ekip, Wimmer’ın senaryosunun gereksinimlerini başarılı bir şekilde yerine getirecek gibi görünüyor.

Statham daha sonra Cehennem Melekleri 4 ve Guy Ritchie’nin Servet Operasyonu filmlerinde rol alacak. Oyuncu ayrıca, dünya çapında 530 milyon dolar hasılat elde eden 2018 yılında gişe rekorları kıran sürpriz filminin devamı olan Meg 2: The Trench filmini çekecek. Statham genellikle aksiyon serileri (Hızlı ve Öfkeli, Cehennem Melekleri, The Meg) gibi filmlerde rol alırken bu kez, The Bee Keeper gibi tek seferlik bir aksiyon rolüyle kariyerinde bir değişiklik yapacak.

Her ikisi de The Bee Keeper gibi bir ortaklık için çok uygun olduğundan, Ayer’in ham, şık ve estetik sinema anlayışıyla Statham’ın fiziği ve çekiciliği bir araya geldiğinde her iki anlamda görsel bir şovun ortaya çıkması muhtemel. Şu anda filmle ilgili elimizde pek bir ayrıntı yok, ancak genel olarak ilginç bir konsept bizi bekliyor. Ayer, İlk Gün’de Denzel Washington, Suicide Squad’da Jared Leto, Acımasız Hayat’ta Christian Bale veya Fury’de Brad Pitt gibi eksantrik ve popüler yıldızlarla çalışmış tecrübeli bir film yönetmeni. Ayer’in Jason Statham’ı da bu yıldızlar kulübüne eklemesi için The Bee Keeper filmi önemli bir fırsat olabilir.

Önceki İçerik Sam Raimi Gelecekte Bir Stephen King Romanını Film Yapmak İstiyor
Sonraki İçerik Doctor Strange 2 Vizyona Girdi mi? Konusu Ne? Oyuncuları Kim? Nerede İzlenir?