Stranger Things’in 4. Sezonu Diğer Sezonlara Göre 5 Saat Daha Uzun Olacak

Netflix’in en sevilen orijinal dizilerinden biri olan Stranger Things, sadece bir hafta sonra sevenlerinin beğenisine sunulacak. Fenomen dizi, çok uzun süren üç yıllık bir aradan sonra dördüncü sezonuyla geri dönüyor ve yeni sezon dizinin bugüne kadarki en uzun sezonu oluyor. Dördüncü sezon dizinin önceki sezonlarından ortalama beş saat kadar daha uzun olacak.

Dizi yapımcıları genellikle yeni sezonlarını tanıtırken “şimdiye kadarki en büyük sezon” tabirini kullanırlar. Ancak, Stranger Things’in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer’ın kesinlikle bunu kastettiğini güvenle söyleyebiliriz. 4. Sezonun 7. ve 9. bölümlerinin uzun metrajlı bir film tadında olacağını zaten biliyorduk, ancak bunun ne anlama geldiği konusu şimdilerde daha da netleşti. Dizinin birinci kısmı, yedi bölümden oluşacak ve Bölüm 7, 1 saat 38 dakika sürecek. Bu size kısa geldiyse ikinci kısım, 1 saat 25 dakikalık Bölüm 8 ve toplam 2 saat 30 dakika uzunluğundaki Bölüm 9’u kapsayan son iki bölümden oluşacak. Bu süreler, sezonun son iki bölümünün neredeyse dört saatlik bir süreye sahip olması anlamına geliyor.

Bu durum, Duffer Kardeşler’in önceki röportajlarda belirttikleri ile oldukça tutarlı. Daha önce Duffer’lar, 7. ve 9. Bölümlerin uzun metrajlı filmlerle eşit sürede olacağını açıklamıştı ve Ross, “7. ve 9. Bölümler çok, çok uzun bölümler” demişti. Matt ise onu, “Oh, evet . Bunlar tam gelişmiş filmler.” şeklinde onaylamıştı. Ayrıca yaratıcılar, bu sezon bölümlerin çoğunun 1 saat 15 dakikadan uzun süreceğini açıkladılar. Onlara göre hikaye o kadar büyük ki anlatmak için ek bir bölüme ihtiyaçları vardı ve neyse ki bu konuda Netflix de onlar gibi düşünüyordu.

Üç yıllık büyük bir aradan sonra Sezon 4’ün sadece bir hafta uzaklıkta olduğuna inanmak zor. Ayrıca bu sezonun dizinin en büyük sezonu olacağını duymak da son derece heyecan verici. Uzun çalışma süreleri kaliteyi garanti etmese de, Stranger Things ilk üç sezonunda beklenenden çok daha fazlasını verdi ve korku-gerilim türünün hayranlarına güzel vakit geçirtmeyi başardı. 4. Sezon finalinin pek çok gişe rekortmeni filmden daha uzun olduğu gerçeği ise diziye verilen emeğin en büyük göstergesi.

İlişkili

Stranger Things 4. Sezon, Bölüm Başına 30 Milyon Dolarla En Pahalı Sezon Olacak

Geçen ay yayınlanan fragman dizinin sevenlerini oldukça heyecanlandırdı ve Netflix, dün hayranların ağzına bir tutam bal çalarcasına Sezon 4’ün ilk sekiz dakikasını resmi Youtube hesabından yayınladı. Stranger Things 4. Sezon İlk Kısım 27 Mayıs’ta, İkinci Kısım 1 Temmuz’da gösterime çıkıyor. O zamana kadar aşağıdan 4. Sezonun ilk 8 dakikasını izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Domuz
Sonraki İçerik Gerard Butler, Adalet Peşinde’nin Devam Filminin Yapımcılığını Üstlenecek