Stranger Things Beşinci ve Final Sezonuyla Ekranlara Veda Edecek

Netflix’in çok sevilen doğaüstü dizisi Stranger Things’in dördüncü sezonunun bu yaz iki part halinde yayınlanacağı duyurulmuştu. Ancak Hawkins’ten gelen haberler burada bitmiyor. Dizinin yaratıcıları Duffer Brothers’ın hayranlarına yönelik yayınladığı açık bir mektupla Netflix, yayınlanacak dördüncü sezonun Eleven, Mike ve çetesi için “sonun başlangıcı” olduğunu doğruladı. Paylaşıma göre resmi olarak beşinci sezon geliyor, ancak bu final sezonu olacak.

Açık mektuplarında belirttikleri gibi, Matt ve Ross Duffer gösteriyi kendi şartlarına göre sonlandırıyorlar. Belki de bu güzel hikayeyi tadında bırakmak en doğru kadar olabilir. Dizinin başlangıcına ve o zamandan bu yana nasıl geliştiğine bakan geliştiriciler şu ifadeleri kullandılar:

“Yedi yıl önce Stranger Things için tüm hikayeyi planlamıştık. O zaman, hikayenin dört ya da beş sezon olacağını tahmin etmiştik. Hikaye dört sezonda anlatmak için fazla büyüktü, ama – yakında sizin de göreceğiniz gibi – şimdi finalimize doğru ilerliyoruz. 4. Sezon sondan bir önceki sezon olacak, 5. Sezon ise son olacak.”

Dolayısıyla, şu anda bildiğimiz şekilde Eleven ve arkadaşlarının Demogorgon’la olan tehlikeli macerase sona erecek. Ancak Duffer Brothers’ın mektubunun sonundaki şifreli gibi görünen bir cümleye bakılırsa, hikayenin farklı bölümlerini keşfetme şansını genişlemiş bir Stranger Things evreninde elde edebiliriz. Yapımcılar, “Stranger Things dünyasında anlatılacak daha birçok heyecan verici hikaye var” diye yazıyorlar, “yeni maceralar, yeni gizemler, yeni beklenmedik kahramanlar”dan bahsetmeden önce. Bu, yeni karakterlere odaklanan yan serilerin yolda olduğuna dair bir ipucu olabilir mi? Kulağa kesinlikle öyle geliyor – ve Stranger Things’in bize öğrettiği bir şey varsa, o da arkadaşların yalan söylemediğidir.

Önceki İçerik En İyi Film Oscar’ını Sonuna Kadar Hak Eden Ama Alamayan 5 Mükemmel Film
Sonraki İçerik Soygun Oyunu: Büyük Vurgun