Squid Game Yapımcısından İkinci Sezon İçin Hayal Kırıklığı Yaratan Güncelleme

Netflix’in rekortmen dizisi Squid Game merakla beklenen 2. Sezonu uzunca bir süre gelmeyebilir. Dizinin yönetmeni Hwang Dong-hyuk geçtiğimiz aylarda devam sezonunun geleceğine dair her zaman olumlu konuşmuştu. Nihayet bu yıl Ocak ayında 2. sezon resmi olarak onaylandı. O günden beri, yeni sezonun ne zaman geleceği ve hikayenin ne olacağı konusunda birçok spekülasyon yapıldı. Deadline dergisi tarafından, PGA Ödülleri’nde Hwang ile yapılan ayak üstü röportajda, Squid Game’in devamı hakkında bir güncelleme bilgisi almayı başardı, ancak bu haberin iç açıcı olmayan tarafları da vardı.

Squid Game’in beklenmeyen başarısı, hem Netflix hem de yönetmen Hwang dahil olmak üzere herkesi büyük oranda şaşırtmıştı. Dizi pek çok rekora imza atarken Netflix’e yaklaşık 900 milyon dolar kazandırdı. Hwang ise dizi bir fenomen haline gelmeden önce yayın haklarının küçük bir miktar karşılığında devretmiş olduğundan dizinin ikinci sezonu için acele etmeye pek niyeti yok. Ayrıca geçen sene vermiş olduğu bir röportajda Hwang dizinin devam sezonlarıyla pek ilgilenmediğini çünkü yapmak istediği birçok başka fikri olduğunu açıklamıştı.

Sonradan ortaya çıkan olumlu gelişmelerle Squid Game’in ikinci sezonu için yönetmenin kolları sıvadığı düşünülüyordu ancak durum pek de öyle değil. Hwang’ın Squid Game’in devamı için yavaş ve istikrarlı yaklaşımı, hayranların bir sonraki sezonun Netflix’e gelmesini görmek için uzun süre bekleyebilecekleri anlamına geliyor. Zira yönetmen bu konu hakkında şöyle konuşuyor;

“Daha harika oyunlar olacak, tüm söyleyebileceğim bu. Hala beyin fırtınası yapıyorum ve 2. Sezon için fikirleri topluyorum. Henüz yazmaya başlamadım bile.”

Squid Game, içerdiği bol miktardaki kanlı ölüm sahnesi ve uçuk senaryosuyla, hassas bazı seyircileri rahatsız etmiş olsa da, sıkı kurgusu, sürükleyici hikayesi ve çarpıcı oyunculuklarıyla özellikle genç – orta yaşlı kuşak arasında oldukça popüler durumda. Dizinin ikinci sezonda tam olarak nasıl bir hikayeyi işleyeceği şu anda sadece Hwang’ın bildiği bir şey, ancak geri kalanımız için bu korkunç ama etkileyici dizinin daha fazla gerilim ve oyunla geri dönmesini görmek için bol bol vaktimiz olacak gibi.

Önceki İçerik Şahan Gökbakar’dan Hayranlarına Recep İvedik 7 Müjdesi
Sonraki İçerik Araf 5: Aile