Spider-Man: No Way Home’un Rotten Tomatoes Skoru Açıklandı

Yıllardır hakkında öne sürülen spekülasyonlardan ve hayranları tarafından her fragmanın her karesi yoğun bir şekilde analiz edildikten sonra, Spider-Man: No Way Home nihayet bu Cuma görücüye çıkıyor. Bu haftayı kutlamak için, Marvel Studios ve Sony Pictures, Pazartesi gecesi Los Angeles’ta filmin dünya prömiyerini gerçekleştirdi ve prömiyerden hemen sonra hem sosyal medya hem de inceleme ambargosu kaldırıldı. Bununla birlikte, dünyaca ünlü film eleştiri sitesi Rotten Tomatoes skoru şimdilik belli oldu. Henüz vizyona girmemesine rağmen No Way Home, şu ana kadar 133 inceleme ile %94’lük bir skora sahip.

Rotten Tomatoes eleştirmenlerinin film hakkındaki görüşü şu şeklde;

“Daha büyük, daha cesur bir Spider-Man devam filmi olan No Way Home, önceki filmlerin mizahını ve çizgi romanın temasını kaybetmeden serinin kapsamını genişletiyor.” İncelememizde, filme B notu verdik.”

Mevcut Rotten Tomatoes puanını serideki diğer filmlerle karşılaştırdığınızda, ilk sırada Spider-Man: Into the Spider-Verse, %97’lik puanla ilk sırada yer alıyor. İkinci sırada %94 puanla bildiğiniz gibi No Way Home yer alırken onu %93 ile Sam Raimi’nin Spider-Man 2 filmi, % 92 ile Spider-Man: Homecoming takip ediyor. Yine Sam Raimi’nin Spider-Man’i ve Spider-Man: Far From Home, %90 puan almayı başarırken, The Amazing Spider-Man %72 puan almış. Spider Man 3, %63 puanda kalırken son olarak şaşırtıcı bir şekilde serideki tek çürük domates olan film, The Amazing Spider Man 2, %52 puan alabilmiş.

Tabi ki, Tomatoometer bir filmin kalitesi hakkında ayırt edici tek kriter değil, ancak yıllardır merakla beklenen ve gişe rekorları kırması beklenen bu filmin, %94 gibi yüksek bir puan alması hayranlarının oldukça hoşuna gittiğini söylemek de yalan olmaz. Tabi ki daha fazla inceleme geldikçe ve hayranlar bunları okudukça bu puan yükselebilir veya düşebilir, ancak şimdilik –Rotten Tomatoes eleştirmenlerine ve okurlarına göre- No Way HomeSpider-Man serisinin en iyi filmlerinden biridir.

Bu arada hatırlatalım Spider-Man No Way Home filminin vizyon tarihi 17 Aralık 2021.

Önceki İçerik En İyi Ryan Reynolds Filmleri
Sonraki İçerik Dune Filminin Yönetmeni Denis Villeneuve Yeni Filmi İçin Kollarını Sıvadı