Spider-Man No Way Home’un Dünya Çapında Hasılatı 1 Milyar Doları Aştı

Spider-Man: No Way Home filmi vizyona gireli iki haftadan fazla süre oldu ve 2021 yılının en çok gişe hasılatı elde eden filmi olmayı başardı. Dünya çapındaki hasılatı 1 milyar doları aşan film özellikle Noel tatili boyunca hayranlarını akın akın sinema salonlarına çekmeye devam ediyor. Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch gibi yıldız isimlerin rol aldığı Spider-Man: No Way Home gişedeki başarısıyla Columbia Pictures’ın tüm zamanların en yüksek hasılat yapan ikinci filmi oldu. İlk sırada ise serinin bir önceki filmi, Spider-Man: Far From Home yer alıyor.

Spider-Man: No Way Home filmi şimdilik 467,3 milyon doları ABD içinde ve 587,1 milyon doları uluslararası olmak üzere toplam 1,05 milyar dolar gişe hasılatı elde etmiş durumda. Bu rakam Far From Home’un 1,13 milyar dolarlık hasılatının biraz altında. Noel tatilinin devam ettiğini ve filmin henüz ikinci haftasında olduğunu da hesaba katınca No Way Home filminin selefinin hasılat rakamını geride bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor.

No Way Home, yalnızca Marvel Sinematik Evreni hayranları için değil, aynı zamanda Peter Parker ve Spider-Man hayranları için de büyük bir fırsat. Uzun zamandır piyasada yeni filmde serinin ilk iki versiyonunda Spidey rolünü oynayan ve hayranların çok sevdiği Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın filmde olup olmadığı konusunda bir dedikodu dolaşıyordu. Son filmde bu dedikodu yerini gerçekliğe bıraktı ve şimdi film vizyonda olduğu için birçok kişi filmin ne kadar inanılmaz olduğu hakkında yorum yapıyor. Belki de bu sebepten ötürü film, vizyonda olduğu iki haftadır 2021’in geride kalan bölümünde görülmemiş şekilde sinema salonlarını kalabalıklaştırmayı başardı.

İlgili içerik

Spider-Man: No Way Home’un Rotten Tomatoes Skoru Açıklandı

Yine rakamlara dönecek olursak, Spider-Man: No Way Home’un vizyondaki sadece ikinci hafta sonu ve daha önceki iki filmle ikinci hafta sonları itibariye karşılaştırmamız gerekiyor. Bu durumda ortaya çıkan sonuca göre Spider-Man: No Way Home’un, Spider-Man: Far From Home’dan %51, Spider-Man: Homecoming’den ise %99 oranda daha yüksek bir hasılat rakamı bulunuyor. Bu nedenle, filmin vizyona girdikten sonraki iki hafta sonu içinde 2021 rekorlarını kırdıysa, Yeni Yıl tatili boyunca ve 2022 yılı içerisinde gösterimden kalkana kadar daha hangi rekorları kıracağını ve toplamda ne kadar bir hasılat rakamına ulaşacağını izlemek eğlenceli olacak gibi görünüyor.

Önceki İçerik Netflix’te Yeni Yayınlanan Noel Filmi Önerileri
Sonraki İçerik 2022 Yılının En Çok Beklenen Filmleri Anketi Sonuçlandı