Son Hızlı ve Öfkeli Filmi, Fast X’te Justin Lin’in Yerine Gelecek İsim Belli Oldu

Yönetmen Justin Lin’in Fast X projesinden şaşırtıcı bir şekilde ayrılmasından bir hafta sonra Universal Pictures, filmi yönetmesi için aradığı kişiyi buldu. Lin’in bıraktığı yönetmen koltuğunu devralacak isim Transporter ve The Incredible Hulk filmleriyle tanınan Louis Leterrier oldu.

Aksiyon filmi yapma konusunda epey bir tecrübeli olan Leterrier’in Universal Pictures için Justin Lin’in yerine ilk tercih olarak seçildiği ve “çok sayıda adayı geride bıraktığı” söyleniyor. Yönetmen en son Netflix için The Dark Crystal: Age of Resistance ve Lupin projelerinde çalıştı. Yönetmen değişikliğinin ardından Fast X filmi için yeni bir prodüksiyon programı hazırlanıyor.

Fast X, Chris Morgan tarafından yazılan bir senaryodan filmleştirilecek. Resmi kadro açıklanmasa da, serinin demirbaşları Vin Diesel, Tyrese Gibson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Ludacris, Nathalie Emmanuel ve Sung Kang’ın kendi rollerini yeniden oynamaları bekleniyor. Onuncu bölümde seriye yeni katılan oyuncular ise Jason Momoa (Aquaman), Daniela Melchior (The Suicide Squad) ve Brie Larson’ın (Captain Marvel) olacak.

Gary Scott Thompson tarafından yaratılan karakterlere dayanan son bölüm, ekibi Londra’dan Tokyo’ya, Orta Amerika’dan Edinburgh’a ve Azerbaycan’daki gizli bir sığınaktan Tiflis’in kalabalık sokaklarına kadar dünyanın dört bir yanına götürecek. Yol boyunca eski arkadaşlar geri dönecek, eski düşmanlar yeniden ortaya çıkacak, tarih yeniden yazılacak ve ekibin birbirine olan bağlılığı daha önce hiç olmadığı kadar test edilecek.

Seri, 2001 yılında Hızlı ve Öfekli filminin piyasaya sürülmesiyle başladı ve bunu bir dizi devam filmi, yan ürün, video oyunu izledi. Sinematik film serisi dünya çapında toplamda 6 milyar dolardan fazla hasılat elde etti.

Önceki İçerik 2023’te Her Zamankinden Daha Fazla Marvel Filmi Vizyona Girecek
Sonraki İçerik Kült Korku Filmi The Shining’de Kullanılan Balta, Müzayedede 175 Bin Dolara Satıldı