Sam Raimi, Tobey Maguire’ın Başrolünde Olduğu Örümcek Adam 4’ü Çekebilir

Serinin ilk film uyarlaması Örümcek Adam’ın yönetmeni Sam Raimi’nin Örümcek Adam 4’ü çekmesi için hayranları tarafından sosyal medyada yeni bir hareket başlatıldı. Geçtiğimiz yıllarda Raimi, Tobey Maguire’ın Peter Parker olarak geri döneceği dördüncü filmi yapmayı planlıyordu. Ancak bir takım sorunlar çıktı ve devam filmi daha çekimlere başlamadan rafa kaldırıldı ve sonunda Andrew Garfield ve Tom Holland ile serinin yeni versiyonları çekildi.

İyi ya da kötü, özellikle her yeni Örümcek Adam filmi çıktığında, hayranların gözünde Örümcek Adam 4’ün çekilme olasılığı biraz daha azalıyordu. Şimdilerde, serinin en yeni filmi Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok gişedeki muazzam başarısıyla her zamankinden daha popüler durumda. Ayrıca film, önceki film serilerinden karakterlere ve hikayelere de yer vererek onlara bir nevi göz kırpmış oldu. Görünen o ki Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un yazarları Chris McKenna ve Erik Sommers, Maguire ve Garfield’ın başrolde yer aldığı önceki Spider-Man serilerinin devam filmlerinin çekilmesi fikrini onayladılar.

Yeni bir Sam Raimi filminde Tobey Maguire’ı görmeyi fazlasıyla uman hayranlar, #MakeRaimiSpiderMan4 hashtag’ini kullanarak Örümcek Adam 4 için sosyal medyada büyük bir hareket başlattılar. Bunun Sony’yi devam filmi üzerinde çalışmaya ikna edip etmeyeceği henüz belli değil ancak, giderek daha fazla hayran devam filminin çekilmesini istedikçe hashtag daha da popüler hale geliyor. Ne olursa olsun, daha önce Warner Bros.’un popüler #ReleaseTheSnyderCut kampanyasının başarılı olduğunu düşünürsek, hayranların bu çabalarının gereksiz olmadığını görmek hiç de zor değil.

Hayranlar Andrew Garfield’lı İnanılmaz Örümcek Adam 3’ü de İstiyor

Pek çok hayran da Andrew Garfield’ın İnanılmaz Örümcek Adam’ının üçüncü filminin çekmesini istiyor, çünkü o, Örümcek Adam serisinde kendi üçlemesine sahip olmayan tek kişi. #TheAmazingSpiderMan3 hashtagi de son zamanlarda trend oldu ve birçok sanatçı-hayran devam filmini hayal ederek kendi posterlerini tasarladı. Ayrıca, bazı hayranlar Emma Stone’un da kendi Spider-Gwen filmini çekmesini istiyor.

Şu anda İnanılmaz Örümcek Adam 3 veya Sam Raimi’nin Örümcek Adam 4’ünün gösterime çıkacağına dair hiçbir belirti yok. Spidey hakkında duyduğumuz en son şey, Sony ve Marvel’in Tom Holland’ı, başka bir üçleme için geri getirmek istediği yönünde. Holland’ın başrolünde olduğu Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un kırdığı gişe ve hasılat rekorları göz önünde bulundurulduğunda yapılacak en mantıklı şey de bu gibi görünüyor.

Holland daha fazla Örümcek Adam filmi için geri dönse bile, bu diğer Örümcek Adamların kendi devam filmlerini çekemeyeceği anlamına gelmez. DC ve Warner Bros.’da olan bitenleri bakarsak bunun imkansız olmadığını görebiliriz. Zira, geçmişte Michael Keaton’ın Batman’inin başka bir projede daha yer alması nedeniyle Batman’in birden fazla versiyonunun çekildiğini biliyoruz. Ayrıca, önümüzdeki aylarda Robert Pattinson da o filmle tamamıyla alakasız bir film olan The Batman’de oynayacak. Son olarak Ben Affleck’in Batman’i de The Flash’ta da yer alacak. Tüm bunları düşününce birden fazla Spider-Man evreninde farklı Spidey’leri farklı yüzlerle izleyebilme ihtimali çok da garip görünmüyor.

Önceki İçerik Artan Covid-19 Vakaları Nedeniyle 2022 Grammy Ödülleri Süresiz Olarak Ertelendi
Sonraki İçerik Nalan