Sam Raimi Gelecekte Bir Stephen King Romanını Film Yapmak İstiyor

Ünlü yönetmen Sam Raimi, Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında filmi için Cinemablend ile gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında gelecekte bir Stephen King filmi yönetmek istediğini açıkladı. Ünlü yönetmene King’in hangi romanlarıyla ilgilendiği sorulduğunda yazarın bazı favori eserlerinden bahsetti. Bahsettiği eserlerden bazılarının daha önce sinemaya uyarlanmış olması dikkat çekti. Raimi, 1981’de Stephen King’in bir romanından uyarlanan ve başrolünde Bruce Campbell’ın rol aldığı kült korku serisi Kötü Ruh’u yazıp, yönetmiş ve yürütücü yapımcılığını üstlenmişti. Bu seriyle popülerlik kazanan Raimi, korku serideki ilk üç filmi yazıp yönetmekten sorumluydu.

Kötü Ruh II’yi tamamladıktan sonra Raimi, süper kahraman filmi türündeki ilk projesi olan Darkman’ı yazıp yönetti. Darkman’in ardından Raimi, komediler, dramalar ve bir western filmi de dahil olmak üzere çeşitli türlerde çeşitli filmler üzerinde çalışarak yelpazesini genişletti. Raimi, Tobey Maguire’ın oynadığı Örümcek Adam Üçlemesi’ni yönetti ve bu onu 2000’lerin başında en popüler yönetmenlerden biri yaptı. Örümcek Adam, tek bir hafta sonu hasılatı 100 milyon doları aşan ilk film olarak tarihe geçti. Başarılı üçlemeden sonra Raimi kariyerine doğaüstü bir korku hikayesi olan Beni Cehenneme Sürükle filmiyle devam etti.

Raimi’nin kariyer geçmişi ve korku filmi yapımcıları arasındaki konumu göz önünde bulundurulduğunda, dile getirdiği Stephen King’le çalışma arzusu pek sürpriz bir durum olarak değerlendirilmemeli. Raimi röportajda şu cümleleri kullandı:

“Ah, kesinlikle. The Shining’i seviyorum, ama bunu zaten birisi yaptı. Ve Carrie’yi de sevdim, ama ben onu okuduğumda bu da zaten yapılmıştı. Ve sonra Night Shift koleksiyonu çok başarılı. Bu hikayelerin çoğundan harika filmler çıkardı Rob Reiner benim de yapmak istediğim harika bir film yaptı. Bu yüzden, dahil olmak istediğim çok sayıda harika King hikayesi oldu. Belki gelecekte birlikte çalışabiliriz.”

Önceki İçerik Yüzüklerin Efendisi Dizisi Nasıl İzlenir? Ne Zaman Çıkacak? Nerede Yayınlanacak?
Sonraki İçerik Suicide Squad Yönetmeni David Ayer, Jason Statham’lı The Bee Keeper’ı Yönetecek