Sabancı Kısa Film Yarışması Başvuruları Sona Erdi

Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu tarafından bu sene altıncısı düzenlenecek olan kısa film yarışmasının başvuruları sona erdi. Kısa film, uzun etki mottosuyla 2016 yılından beri toplumsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmanın son katılma tarihi 19 Kasım 2021 olarak belirlenmişti. Yarışmanın sona erdiğine dair duyuru Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu‘nun Twitter hesabından yapıldı.

Sinema meraklıları tarafından oldukça rağbet gören yarışmanın yarışmanın teması şu şekilde tanıtılmıştı.

Pandeminin tüm dünyada başlattığı köklü değişim, iş kollarını ve iş yapış şekillerini derinden etkiledi. Dijitalleşen yeni dünya düzeninde bazı prestijli işler önemini yitirirken, bazı mesleklerin ise yıldızı parladı. Bu meslekler eğitim alanında bir takım ihtiyaçların doğmasına sebep oldu. Yeterli eğitimsel dönüşümlerin sağlanamaması, iş kollarındaki değişimlerde-bir-adaptasyon sorununa yol açtı. Değişen mesleki şartlara uyum sağlayamayan bireyler işsizlik sorununun da giderek artmasına neden oldu. Bu durumun bireyler üzerindeki psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkileri, ekonomik sorunların beraberinde yeni çıkmazlar getiriyor.

İlk yılında “Mülteci Kadınlar”, ikinci yılında “Çocuk İşçiler”, üçüncü yılında “Ayrımcılık”, dördüncü yılında “Dijital Yalnızlık” ve beşinci yılında “Değişen İklimler, Değişen Hayatlar” temalarıyla düzenlenen yarışma yoğun ilgi görmüştü. Yarışmanın 2022 yılı teması “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” olarak belirlenmişti.

Önceki İçerik “Hitchcock Renkli” Özel Gösterimleri Sinemalarda
Sonraki İçerik Dünyanın En Kötü İnsanı