Popüler Netflix Yapımı Murder Mystery’nin Devam Filminin Çekimleri Başladı

Murder Mystery, 2019’da Netflix’te yayınlandığında pek olumlu eleştiriler almasa da o dönem için Netflix’in en popüler filmi olmayı başarmıştı. Şimdilerde ise yapımcılar, Adam Sandler ve Jennifer Aniston’ın başrollerinde yer aldığı filmin, devamının çekimi için start vermiş gibi görünüyor. Murder Mystery 2 setinden gelen yeni fotoğraflar, Sandler ve Aniston’ın devam filmi için yeniden bir araya geldiklerini gösteriyor. Avrupa tatilindeyken kendilerini istemeden yaşlı bir adamın cinayeti olayının içinde bulan New York’lu bir çiftin komik ve gizemli hikayesini anlatan Murder Mystery yayınlandığı dönemde yüksek izlenme sayılarına ulaşmıştı. Sonrasında Netflix’teki diğer pek çok yüksek profilli film tarafından geride bırakılmış olsa da, yapımcılar, Sandler ve Aniston’ın popülaritesini de kullanarak devam filminin ilki gibi yüksek izleyici rakamlarına ulaşmayı umut ediyor.

Şu anda Hawaii, Oahu’da çekimleri devam eden devam filminin setinde çekilen görüntüleri dün The Daily Mail tarafından yayınladı. Fotoğrafların filmin olay örgüsüyle pek bir ilgisi olmasa da, karakterleri ilk filmdeki gibi seyahat durumunda değil, güneyde geçirdikleri bir tatil esnasında göreceğimiz şimdiden belli oldu. Devam filmi, geçen yıl Eylül ayında Netflix’in TUDUM etkinliğinin bir parçası olarak duyurulmuştu ve kısaca “entrika ve eğlencelerle dolu başka bir uluslar arası macera” olarak tanımlanmıştı. Görselleri buradan görebilirsiniz.

Murder Mystery 2, Başarılı Olmak İstiyorsa İlk Filmin Sorunlarını Ele Almalı

Murder Mystery, Rotten Tomatoes’da yalnızca %45’lik bir eleştirmen puanı almayı başardı, ayrıca izleyicilerin tepkisi de pek iyi değildi. Ancak film, yayınlandıktan dört hafta sonra 83 milyon Netflix hesabı tarafından izlendi ve o tarihte platformda en çok izlenen beşinci Netflix orijinali oldu. Murder Mystery yapımcıları bu başarıyı geliştirmeye çalışırken, devam filmini izlemeye istekli çok sayıda insanın beklentilerini boşa çıkarmamaya özen göstermeli.

Murder Mystery, Netflix’te Covid-19 pandemisinden hemen önce yayınlandı, dolayısıyla film evlerine kapanan insanların önlerine ne konulursa onu izlemekten başka yapacak bir şey olmadığı bir dönemde yayındaydı. İlk filmin başarısı bu nedene bağlanabilir, ancak şimdilerde durum değişti. Pandeminin etkilerinin azalmasıyla birlikte sinema endüstrisi üretime tekrar başladı ve bu sene pek çok iddialı filmin yayına girmesi bekleniyor. Bunlardan başrollerinde Dwayne Johnson, Gal Gadot ve Ryan Reynolds’un yer aldığı mega bütçeli Netflix filmi Red Notice’in devam filmlerinin geleceği yakın zamanda açıklanmıştı. Bakalım önümüzdeki dönemde bu kıyasıya rekabetten kim galip çıkacak ve Murder Mystery 2 halefi kadar başarılı olabilecek mi?

Önceki İçerik Ünlü Komedyen Jim Carrey 60’ıncı Doğum Gününü Kutluyor
Sonraki İçerik Amazon’da Yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İsmi Belli Oldu