Peaky Blinders’ın Final Sezonunun Fragmanı Yayınlandı

Fenomen dizi Peaky Blinders’ın bol miktarda silah sesi, kan ve gözyaşı içeren Altıncı Sezon Fragmanı nihayet yayınlandı. Altıncı ve son sezon, 2013 yılında ilk bölümü yayınlanan aksiyon/dram dizisinin hikayesini tamamlayacak. Steven Knight tarafından yaratılan ödüllü dizi, Netflix tarafından satın alınmadan önce yayın hayatına BBC’de başlamıştı. Resmi fragman, salgın nedeniyle prodüksiyon aşamasında ciddi gecikmeler yaşanan dizinin altıncı sezonunu sabırla bekleyen hayranları için heyecan verici bir deneyim olacak.

I. Dünya Savaşı’nın sona ermesinden hemen sonra, 1919 yılında geçen Peaky Blinders, savaş sonrası yaralarını sarıp tekrar ayağa kalkmaya çalışan İngiltere’nin Birmingham kentinde faaliyet gösteren Peaky Blinders adlı çeteyi konu alıyor. Savaştan yeni dönmüş bir asker olan çavuş Thomas Shelby, ekonomisi bitmiş durumdaki bir ülkede hayatta kalabilmek adına kendi savaşını başlatmak durumunda kalır. Ağabeyi Arthur Shelby ile kurduğu Peaky Blinders isimli bir çete aracılığıyla soygunculuk ve at yarışından para kazanan Thomas Shelby polislere rüşvet yedirerek her seferinde paçayı kurtarmaktadır.

Zamanla çete Birmingham sokaklarını tamamen kontrol etmeye başlar, ancak Thomas, ailesi için daha fazlasını istemektedir. Dizi, Thomas ve ekibinin geri kalanının, rakip çeteler ve hükümete karşı verdiği mücadeleyi anlatmaya devam ediyor. TSSB hastası Thomas, artık merhum karısı Grace’in halüsinasyonlarını görecek kadar kötü duruma gelmiştir. Yine gördüğü bu hayallerden birisinde karısı tarafından intihar etmeye ve öteki tarafta kendisine katılmaya teşvik edilen Thomas 5. sezonun sonunda hayranlarını endişe uyandıran bir finalle akıllarda kalmıştı. Bölümün soh sahnesinde duyduğumuz çığlık, izleyenlerde Thomas’ın kafasına silah dayadığı izlenimini bırakmıştı. Cillian Murphy’nin 6. sezon kadrosunda yer almasından Thomas’ın ölmediğini çıkarabiliriz tabi ama yine de onun ve diğer karakterlerin dizideki kaderi hâlâ belirsizliğini koruyor.

Thomas Shelby’yi oynayan Cillian Murphy ve Grace’i oynayan Annabelle Wallis ile birlikte dizinin son derece güçlü oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Anya Taylor-Joy, Sophie Rundle, Ned Dennehy, Ian Peck, Finn Cole, Paul Anderson , Charlotte Riley , Natasha O’Keefe , Harry Kirton ve Sam Calflin gibi isimler yer alıyor. Thomas’ın halası Polly Gray’i oynayan aktris Helen McCrory, ne yazık ki geçtiğimiz yıl kanserden vefat etmişti. Dizinin final sezonunun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Kesişme: İyi ki Varsın Eren
Sonraki İçerik Keanu Reeves Matrix’ten Aldığı Ücretin Yüzde 70’ini Hayır Kurumlarına Bağışlamış