Oscar’lı Yönetmen Kathryn Bigelow Yeni Filmini Netflix İçin Çekecek

Akademi Ödüllü yönetmen Kathryn Bigelow, yeni duyurduğu Netflix projesiyle yönetmenliğe geri dönmeye hazırlanıyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Bigelow, David Koepp’in yakında çıkacak olan romanı Aurora’nın Netflix uyarlamasını yönetmeyi kabul etti. Bu yapım, Bigelow’un 2017’de vizyona giren son filmi Detroit’ten bu yana yönetmen olarak görev aldığı ilk projesi olacak.

Yönetmenin Detroit’ten sonra yer aldığı tek proje, baş yapımcılığını üstlendiği Triple Frontier filmi olmuştu. Tüm zamanların en beğenilen filmlerinden bazılarıyla tanınan Bigelow, En İyi Yönetmen Oscar’ını kazanan ilk kadın yönetmen olma unvanını da taşıyor.

Aurora’nın yapımcılığını Bigelow’un ortağı olan ve The Hurt Locker filminde birlikte çalıştığı Greg Shapiro ve Gavin Polone gibi isimler üstleniyor. Polone, geçmişte Gizli Pencere ve Zombieland gibi filmlerin de yapımcılığını üstlenmişti. Aurora’nın senaryosunu yazacak olan David Koepp Jurassic Park, Görevimiz Tehlike ve Spider-Man gibi gişe rekorları kıran filmlerinin senaryosunu kaleme almasıyla ünlü bir isim.

Kaynaklar, projenin Netflix’e yüz milyon dolardan fazlaya mal olacağını ve film için önceden belirlenmiş bir zaman çizelgesine göre yapım aşamasına geçilebileceğini bildirdi.

Aurora, Koepp’in ilk romanı ve bu yıl 7 Haziran’da Harper Collins Yayınevi’nden çıkacak. Kitap, yazar arkadaşı Stephen King’in yanı sıra bir senarist ve The Queen’s Gambit dizisinin yaratıcısı olan Scott Frank’tan şimdiden olumlu tepkiler aldı. Frank, deneyimini paylaşarak şunları söyledi:

David Koepp’in tüm zamanların en başarılı senaristi olmasının bir nedeni var. Çünkü o tüm zamanların en büyük hikaye anlatıcılarından biri. Kitabı için de elinden gelenin en iyisini yapıyor: Aurora korkutucu, eğlenceli ve düşündürücü bir hikaye.

Aurora, eşinden ayrı yaşayan bir kadının inatçı, genç oğlu ve varlıklı erkek kardeşiyle aralarındaki yabancılaşmış kardeş ilişkisiyle uğraşmak zorunda olduğu bir bilimkurgu gerilim ve aile dramasının bir karışımı gibi görünüyor. Kitabın resmi özeti ise şu şekilde;

Aurora, Illinois’de, Aubrey Wheeler yarı suçlu eski kocasının ayrılmasından sonra, asi genç oğlunu geride bırakarak geçinmeye çalışıyor. Sonra ışıklar söner – sadece Aurora’da değil, tüm dünyada. Bir güneş fırtınası neredeyse her yerde elektrik kesilir. Ülkenin diğer yanında Aubrey’nin ayrı yaşadığı kardeşi Thom. Fantastik derecede zengin, nevrotik olarak aşırı hazırlıklı bir Silikon Vadisi CEO’su, maksimum konfor ve güvenlik için inşa ettiği yaldızlı bir çöl sığınağında krizi atlatmayı planlıyor. Ancak kardeşler arasındaki karmaşık geçmiş sona ermekten çok uzaktır ve dünyanın sonu gibi hissettiren şey, herkesin hayatta kalamayacağı, gecikmiş birkaç hesabın sadece başlangıcıdır…

Önceki İçerik Akademi Tokat Skandalı Nedeniyle Will Smith’i Oscar Ödüllerinden İhraç Edebilir
Sonraki İçerik Will Smith Oscar’daki Tokat Olayı Nedeniyle Akademiden İstifa Etti