Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’tan Yeni Poster

Marvel evreninin önemli karakterlerinden Örümcek Adam’ın maceralarının anlatıldığı serinin son filmi Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (Spiderman: No Way Home) filminin geçtiğimiz günlerde yayınlanan son fragmanı oldukça ses getirmişti. Henüz fragmanın hayranları üzerindeki etkisi geçmemişken Marvel yeni bir poster daha yayınlayarak heyecanı doruğua çıkarmayı başardı. Zira posterde oldukça dikkat çekici detaylar mevcut.

Marvel’in Japonya twitter hesabında yayınlanan posterdeki en önemli unsur şüphesiz ilk filmin kötü adamı Willem Dafoe tarafından canlandırılan Green Goblin’inin bu sefer orijinal metalik maskesi olmadan görünmesiydi. Amerikalı oyuncu ilk filmde Örümcek Adam’ın en büyük düşmanı Green Goblin rolünde 2002’de Tobey Maguire’ın Peter Parker’ına karşı oynamıştı.

Serinin ilk filminde Norman Osborn, yanlış sonuçlanan bir bilimsel deney sonucu olağanüstü güçler elde etmiş ve New York sokaklarında Örümcek Adam’a karşı savaşmak amacıyla kullandığı uçan planörünün üstünde yeşil zırh takımı ve korkutucu maskesiyle akıllarda yer etmişti. Kendini Green Goblin olarak da tanıdığımız Osborn filmin sonunda hayatını kayvbetmişti.

Ancak görünen o ki erinin son filminde Green Goblin yeni görünüşüyle tekrar aramıza katılıyor. Kötü adamın son fragmanda kısaca görülen yeni kıyafeti, pek çok hayranı bu karakterin eski Green Goblin mi yoksa Spider-Man 3’ün Yeni Goblin’i mi olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşamıştı. Ancak yayınlanan poster gösteriyor son filmde yenilenmiş bir kostümle Dafoe tekrar Örümcek Adam’ın karşısında çıkıyor. Aktörün kostümünün üstünde komik bir başlıkla çerçevelenmiş yüzü epey tanınabilir durumda. Aşağıdaki yeni posterin tamamına göz atabilirsiniz:

Önceki İçerik Spencer
Sonraki İçerik Şaşırtıcı Sonuyla İzleyicisini Ters Köşe Yapan 10 Film