Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok Tüm Zamanların En İyi İkinci Açılışını Yaptı

Tom Holland’ın Spidey hikayesinin heyecanla beklenen son parçası Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’ta (Spider-Man: No Way Home) süper kahramanımız, hikayeye geri dönen kötü adamlardan oluşan bir all-star topluluğuna karşı iyilerin yanında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle yaşanan gecikmeler sebebiyle yaklaşık üç yıl süren prodüksiyon aşamasından sonra 17 Mart Cuma günü vizyona giren film, yeni ortaya çıkan Omicron varyantı sebebiyle yaşanan korkuya rağmen gişede büyük bir başarı yakalayarak tam 121,5 milyon dolarlık bir ilk gün hasılatı gerçekleştirdi. Bu hasılat rakamıyla tüm zamanların en iyisi, Avengers: Endgame’in hemen arkasından ikinci sıraya yerleşen film dikkat çekici bir şekilde, Star Wars: The Force Awakens’ı geride bırakmayı başardı.

Film, hem gişede hem de sosyal mecralarda o kadar başarılı oldu ki, şimdiye kadarki tüm Örümcek Adam filmleri içerisinde ünlü pazar araştırma kuruluşu CinemaScore tarafından verilen en iyi derece olan A+ skorunu almayı başaran ilk film oldu. Genel anlamda eleştirmenlerin de hayran kaldığı film, şu anda yüzde doksan dört puan ile en yüksek Rotten Tomatoes puanlarından birine sahip. Bu oranı daha önce yalnızca Oscar En İyi Film adaylığını elde eden Black Panter filmi yakalayabilmişti. Jon Watts tarafından yönetilen son Örümcek Adam filmi için üç günlük süreyi kapsayan ilk hafta sonu için gişe tahmini ise 242 ila 247,5 milyon dolar arasında bir rakamı işaret ediyor. Bu da ona Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War ve The Force Awakens’ın ardından tüm zamanların en yüksek dördüncü ilk hafta sonu gişe hasılatı rekorunu kazandıracak gibi görünüyor.

İlgili İçerik

Spider-Man: No Way Home’un Rotten Tomatoes Skoru Açıklandı

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok’un vizyondaki rakipleri arasında, bu hafta vizyona giren ve çok fazla gişe başarısı beklememesine rağmen Oscar adaylığına oynayan Guillermo Del Toro’nun Kabus Sokağı filmi yer alıyor. Cuma gününü 1,19 milyon dolarlık bir hasılatla kapatan film, beklendiği gibi Spidey ile pek rekabet edecek durumda değil. Haftanın ikincisi 1,65 milyon dolarla Disney’in geçen ay yayınlanan animasyon filmi Encanto olurken, az önce bahsettiğimiz Kabus Sokağı filmi üçüncü oldu. Steven Spielberg’in müzikal filmi West Side Story ise 1.06 milyon dolarla dördüncü sırada yer alırken, ilk beşin son sırasında vizyondaki dördüncü haftasını tamamlayan, The House of Gucci filmi var.

Önceki İçerik Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok
Sonraki İçerik Yapımcı, Peter Jackson’ı Yüzüklerin Efendisi’nden Kovmakla Tehdit Etmiş