Netflix, Stranger Things 4. Sezonun İlk 8 Dakikasını Yayınladı

Netflix’in en popüler dizilerinden olan Stranger Things’in yeni sezonunun, iki kısım halinde yayınlanacağı uzun süredir biliniyordu. Geçtiğimiz haftalarda ise Stranger Things 4. sezon çıkış tarihi 27 Mayıs olarak açıklanmıştı. Yine geçtiğimiz haftalarda 4. sezonun fragmanı yayınlanmıştı. Bugünlerde ise serinin hayranlarının merakı zirve yapmışken, Netflix küçük bir sürpriz yaparak 4. sezonun ilk sekiz dakikasını resmi Youtube hesabından yayınladı. Uzun süredir serinin devamını bekleyen hayranların merakını bir nebze olsun giderecek olan Stranger Things 4. sezon 1. bölümün ilk sekiz dakikalık kısmını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni sezonun iki kısma bölünmesinin nedeni, 4. sezonun popüler Netflix dizisinin şimdiye kadarki en uzunu olması olarak belirtiliyor. Dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşler, geçen ay verdikleri bir röportajda yeni sezonun 3. sezonun dört katı kadar konuyu işlediğini söylemişlerdi. Bu da demek oluyor ki yeni sezonda işler iyice karmaşık hale geliyor ama aynı zamanda hayranların akıllarındaki pek çok sorunun cevabı ortaya çıkıyor. Yeni sezonun bu kadar uzun sürecek olması hususunun dizinin sevenlerinin epey bir hoşuna gideceği de aşikar.

Henüz dördüncü sezon çekilmeden yaratıcıların Stranger Things’in beşinci ve son sezonunu planladıkları ortaya çıkmıştı. Plan, seriyi 5. sezonla bitirmek olsa da Duffer Kardeşler bu sezona tam olarak Stranger Things evreninin sonu gözüyle bakmıyor. Yine geçtiğimiz günlerde verdikleri bir röportajda yaratıcılar, diğer karakterlerle birlikte dizinin olası yan ürünlerinin geliştirilebileceğini söylediler. Son dönemde yine popüler diziler The Walking Dead ve Breaking Bad’in yan ürünlerinin gösterdiği başarı, Duffer Kardeşler’in kararının ne kadar yerinde olduğunun en büyük göstergesi.

Dizinin 4. sezonunun 1. kısmı 27 Mayıs 2022’de Netflix’te yayınlanacak. 2. kısmı ise 1 Temmuz 2022’de gösterime girecek. Stranger Things 4. sezon fragmanını aşağıdaki içerikten izleyebilirsiniz.

İlgili içerik

Netflix, Merakla Beklenen Stranger Things Dördüncü Sezon Fragmanını Yayınladı
Önceki İçerik 2000’li Yılların En İyi Dövüş Sanatı Filmleri Sıralaması
Sonraki İçerik Hayvan