Napolyon Biyografisi Kitbag’in Çekimlerinin Başlama Tarihi Belli Oldu

Ridley Scott, başrollerinde Joaquin Phoenix ve Jodie Comer’in yer alacağı Napoleon Bonaparte biyografisi Kitbag’in çekimlerine ne zaman başlayacağını açıkladı.

Ridley Scott, Napolyon biyografisi Kitbag‘in çekimlerine ne zaman başlayacağını açıkladı. Alien, Blade Runner, Galdyatör gibi filmlerin efsanevi yönetmeni Scott, 24 Kasım’da vizyona girecek olan bir sonraki filmi House of Gucci’nin dumanı soğumadan yeni projesi Kitbag‘ın çekimleri için kollarını sıvadı.

83 yaşındaki yönetmen bir Napolyon biyografisi olan yeni projesinde Fransız İmparatoru’nun çalkantılı ve büyüleyici yaşam öyküsünü sinematik bir bakış açısıyla seyricilere ulaştırmayı hedefliyor. Film başrol Joaquin Phoenix ile Scott’u 2000 yılında bir arada çalıştıkları Gladyatör filminden sonra tekrar bir araya getiriyor. Filmde Joaquin Phoenix Napolyon rolünü üstlenirken, Napolyon’un karısı Josephine rolünde ise Jodie Comer yer alacak. Kitbag, büyük bir ihtimalle Apple TV+‘da yayınlanacak.

BBC Radyo’ya konu hakkında bir röportaj veren Scott, Napoleon Bonapart biyografisi Kitbag‘in çekimlerine 15 Ocak‘ta Apple Stüdyolarında başlayacağını açıkladı. Kitbag filminin Napolyon’un mütevazı bir askerken, acımasız bir şekilde iktidara yükselişinden ve unutulmaz savaşlarından, karısı Josephine ile olan çalkantılı ilişkisine kadar hayatının birçok aşamasına odaklanacağı bilinmesine rağmen, filmin konusu hakkında daha fazla detay bulunmuyor.

The Last Duel ve House of Gucci’yi arka arkaya bitirerek, bu kadar kısa bir aradan sonra başka büyük bir sinema filminin prodüksiyonuna başlayacağı düşünülürse, Scott’ın 83 yaşındaki yoğun üretkenliği oldukça şaşırtıcı. Ayrıca Scott’ın önümüzdeki dönem planlarında, Alien ve Blade Runner televizyon uyarlamaları da var.

Önceki İçerik King Richard: Yükselen Şampiyonlar
Sonraki İçerik Tatil