Merakla Beklenen Görevimiz Tehlike 7 ve 8’in Vizyon Tarihleri Tekrar Ertelendi

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan erteleme haberleriyle büyük hayal kırıklığı yaşayan Görevimiz Tehlike hayranlarının bekleyişi daha da uzayacak gibi görünüyor. Covid-19 pandemisi nedeniyle prodüksiyon sürecinde büyük gecikmeler yaşanan Görevimiz Tehlike 7 ve 8 filmlerinin vizyon tarihi hakkında yapılan son erteleme açıklaması, hayranlarının tepkisine yol açtı. Filmin adı gibi vizyona girmesinin de imkansız bir görev (Mission Impossible) olduğu yönünde yapılan yorumlar hayranların artık umudunu yitirdiğini gösteriyor.

Popüler aksiyon serisinin vizyon tarihi konusunda son 20 ayda çok sayıda gecikme yaşanmıştı. Paramount Pictures tarafından son yapılan açıklamada ise Görevimiz Tehlike 7’nin vizyon tarihinin 30 Eylül 2022’den 14 Temmuz 2023’e, Görevimiz Tehlike 8’in ise 7 Temmuz 2023’ten 28 Haziran 2024’e ertelendiği duyuruldu.

Görevimiz Tehlike serisinin devam filmleri, pandeminin yayılması nedeniyle, 7. filmin o yıl Temmuz’dan Aralık’a taşındığı Nisan 2020 tarihinden bu yana bir çıkış tarihi bulmakta zorlanıyor. Elbette, pandemi, film çekimlerinde ve vizyon programlarında büyük aksamalara neden olmuştu ve maalesef etkileri artarak devam etti. Bu nedenle film daha sonra Kasım 2021’e ve ardından 30 Eylül 2022’ye ertelendi. Görevimiz Tehlike 7 filmi, son yapılan ertelemeyle toplamda 3 yıla yakın bir ertelemeye maruz kalmış oldu.

Paramount ve Skydance tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Düşünceli bir değerlendirmenin ardından Paramount Pictures ve Skydance, devam eden pandeminin neden olduğu gecikmeler sebebiyle Görevimiz Tehlike 7 ve 8’in çıkış tarihlerini ertelemeye karar verdi. Yeni gösterim tarihleri ​​14 Temmuz 2023 ve 28 Haziran 2024 olacak. Sinemaseverlere benzersiz bir sinema deneyimi sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Görevimiz Tehlike 7 ve 8’in Vizyon Tarihi Ertelemeleri ​​Biraz İhtiyatlı Bir Karar Olabilir

Tom Cruise’un Ethan Hunt olarak geri dönüşü o kadar uzun zaman aldı ki, bazı hayranlar filmlerin sinemalarda gösterime girdiğini görüp göremeyeceklerini sorgulamaya başladılar. Elbette Paramount zamanı geldiğinde filmleri yayınlayacak olsa da, her iki film için açıklanan bir yıllık gecikme biraz fazla ihtiyatlı olabilir. Spider-Man: No Way Home’un son zamanlardaki olağanüstü başarısı, Paramount’un bir diğer filmi Scream’ın gişede güçlü bir açılış yapması Görevimiz Tehlike 7’nin ertelenmesinin nedenlerinden birisi olabilir. Zira şu anda tüm gözler bu iki filmin üzerinde ve bu sene içerisinde pek çok iddialı filmin vizyona gireceği açıklandı. Görevimiz Tehlike’nin yapımcıları filmlerinin kaba bir ifadeyle “araya kaynamasını” istemediklerinden önümüzdeki seneye ertelemiş olabilirler.

Görevimiz Tehlike serisinin devam filmleri, birçok diğer film gibi, Covid-19 pandemisi olmasaydı muhtemelen gişede büyük bir başarı elde edecekti. Ancak pandeminin ne zaman biteceği ve dünyanın yeniden normale döneceği konusunda yaşanan belirsizlikler nedeniyle filmin yayınlamak için en uygun zamanın hangisi olduğu konusunda yapımcılar bir karmaşanın içine düştüler. Ancak önümüzdeki bir yıllık süreçte hastalığın başka bir yayılma dalgası olabilir ve bu durum başka bir gecikmeye yol açar mı?

Yayınlanan ilk altı filmiyle dünya çapında toplamda 3.5 milyar doların üzerinde bir hasılat rakamına ulaşan Görevimiz Tehlike serisi yayınladıkları her devam filmiyle büyük ilgi topluyor ve bu gişe rakamlarını daha üst bir noktaya taşıyor. Bu nedenle filmleri daha da geciktirmek hayranlar arasında büyük hayal kırıklığına neden oluyor. Zira, serinin bir önceki filmi Görevimiz Tehlike – Fallout’tan bu yana tam beş yıl geçti. Hayranların sabrının nereye kadar zorlanacağı, aradan geçen bu süreçte insanların yedinci filme olan ilgisini kaybedip kaybetmeyeceğini bekleyip göreceğiz.

Önceki İçerik Ayrı Dünyalar
Sonraki İçerik Terminal