Merakla Beklenen Dilberay Filmi 4 Şubat’ta Vizyona Giriyor

Arabesk müziğinin sevilen isimlerinden Dilberay’ın çarpıcı yaşam hikayesini konu alan Dilberay filmi 4 Şubat günü tüm Türkiye’de vizyona giriyor. Müslüm filminin de yönetmenliğini üstlenen Keche tarafından yönetilen filmin başrollerinde Büşra Pekin, Nursel Köse, Ayberk Pekcan gibi isimler yer alıyor.

1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş’ta, sekiz çocuklu, fakir bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Dilber Ay, 13 yaşında iken yaşlı bir adamla zorla evlendirildi. Evlenmeden önce Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu. İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albümü oldu. Almanya’da iki kere hapis yattı. Flash TV’nin Kadere Mahkûmlar adlı programın sunuculuğunu yapmaktaydı.

29 Nisan 2019’da 63 yaşında iken geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Dilber Ay’ın acı ve sıkıntı dolu yaşamından kesitler sunan filmin senaryosunu Kamuran Süner ve Nalan Merter Savaş kaleme aldı.

İlgili içerik

Dilberay Filminden Yeni Fragmanı Yayınlandı
Önceki İçerik Colin Farrell’lı Bilimkurgu Draması After Yang Filminin İlk Afişi Yayınlandı
Sonraki İçerik Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Sauron Dahil 23 Karakteri Gösteren Poster Yayınlandı