La Casa de Papel’in Spin-Off’u ‘Berlin’ 2023’te Netflix’te Olacak

Netflix’in hit dizisi La Casa de Papel’in beşinci ve son sezonu 3 Aralık’tan itibaren Netflix’te yayınlandı. Ancak hayranların La Casa de Papel dünyasına veda etmelerine henüz gerek yok. Netflix, Berlin karakteri etrafında dönen bir spin-off (yan ürün) yapımın yolda olduğunu açıkladı. Netflix’in resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda; “Bu soygun sona eriyor olabilir ama hikaye devam ediyor…” cümlesine yer verildi.

Dizinin yaratıcısı Álex Pina uzun bir süredir gelecekte olası La Casa de Papel spin-off’larına dair ipuçları veriyordu ve şimdilik bunlardan bir tanesi netlik kazandı. Spin-off bölümler Pedro Alonso’nun karakteri Berlin, diğer adıyla Andrés de Fonollosa’nun etrafında şekillenecek ve dizinin 2023 yılı içerisinde platformda yayınlanması planlanıyor. Yeni dizinin, hayranların en sevdiği karakterin hikayesinin başlangıcı ve ilk dönemlerine ışık tutacağı tahmin ediliyor. Dizide, Berlin, Alvaro Morte tarafından canlandırılan Profesörün ağabeyi ve ölümcül bir hastalıkla baş etmeye çalışıyordu. Yaklaşmakta olan spin-off, La Casa de Papel’in öncesini anlatırsa, büyük soygun günlerinden önce, karakterlerin daha genç versiyonlarını potansiyel olarak ekranda görebiliriz. Şu ana kadar Netflix yaklaşmakta olan diziyle ilgili başka bir ayrıntı paylaşmadı, ancak tweetin başlığı (Berlin: Yeni Bir Dizi) serinin hayranlarının pek çok çeşit tahminde bulunmasına fazlasıyla yetti.

Bu hafta yapılan bir hayran Soru-Cevap etkinliğinde Alonso, spin-off duyurusu hakkında şunları söyledi:

“Dizinin hayranlarının dizinin yan ürünlerine mümkün olan her şekilde tekrar dönüş yapacaklarına eminim. Böyle popüler bir diziyi bitirmenin sorumluluğu gerçekten büyük bir yük. Umarım bu harika enerjiyi devam ettirmek için bir takım riskleri almak zorunda kalsak da buna cesaret edebiliriz.”

Söz konusu tweeti aşağıda bulabilirsiniz.

Önceki İçerik Alec Baldwin Rust Faciasından Sonra İlk Röportajını Verdi
Sonraki İçerik İBB “Kadının Sözü Var” Etkinliği Çerçevesinde 15 Film Gösterimi Yapıyor