Kral Richard Filminin Yönetmeni, Idris Elba ile James Bond Filmi Yapmak İstiyor

Oscar adayı Kral Richard filminin yönetmeni Reinaldo Marcus Green, Idris Elba’nın başrolünde olduğu yeni bir James Bond filmi yapma fırsatını geri çevirmeyeceğini söyledi. Kral Richard’ın Oscar adaylığı, bu yılki 94. Akademi Ödülleri gecesinde, filmin yıldızı ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllü kazananı Will Smith’in Chris Rock’a tokat atması üzerine gölgede kaldı. Yine de Richard Willams’ın kızları Serena ve Venus’ün tenis yıldızları olarak geleceklerini şekillendirmesine yardım etmesini takip eden film, En İyi Film, En İyi Orijinal Senaryo ve Aunjanue Ellis için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu da dahil olmak üzere toplam 6 dalda Oscar’a aday gösterildi.

Green’in uzun metrajlı film yönetmeni olarak kariyeri, nispeten yakın zamanda, başrolünde Tenet’in yıldızı John David Washington’ın yer aldığı 2018 draması Monsters and Men ile başladı. Bunu, 2019 yapımı, başrolünde Mark Wahlberg’in oynadığı Joe Bell filmi takip etti. Başarılı yönetmen şimdilerde ise 2024’te vizyona girecek olan ve Kingsley Ben-Adir’in başrolünde yer alacağı isimsiz bir Bob Marley biyografisi üzerinde çalışıyor.

Green, yönetmenliğini üstlendiği yeni HBO dizisi We Own This City hakkında konuşmak üzere The Hollywood Reporter ile bir araya geldi. Röportaj sırasında konu, yönetmenin kariyer çizgisinde Cary Fukunaga’yı taklit etmek istemesiyle ilgili daha önce yaptığı bir yoruma geldi. Kendisine bir James Bond filmi yapmak isteyip istemediği sorulduğunda Green, kendisine böyle bir teklif gelmesi halinde bunu yapabileceğini söyledi. Bunu söylerken olası Bond projesinde Isris Elba’yla çalışmak istediğini de ima etti. Yönetmenin sözleri şu şekildeydi:

Evet, beni düşünüyorlarsa kesinlikle buna açığım. Projede yer almayı ve yeni bir Bond filmine değer katabilmeyi çok isterim. Ben, patlamış mısır yiyerek ve o filmleri izleyerek büyüdüm, bu yüzden seriye bir şeyler eklemeyi başarabilirsem, bu harika olur. Ancak, bakalım Idris bunu yapmak istiyor mu?

Daniel Craig’in Bond rolündeki 15 yıllık görevine son veren 2021 yapımı No Time to Die ile birlikte, bir sonraki filmde ikonik süper casusun smokinini kimin takacağı konusunda çok fazla spekülasyon yapıldı. Ayrıntılar az olsa da, 26. Bond filminin çekileceği doğrulandı. Bu nedenle yapımcılar, yakında yeni filmin ayrıntıları hakkında bir takım ayrıntılar vermek durumunda kalacaklar. Wire yıldızı Elba’nın adı, bir süredir hayranların potansiyel bir Bond karakteri için en favori isim olarak anılıyor. Bu yüzden yapımcılar, sonunda onunla anlaşırlarsa birçok Bond hayranını oldukça mutlu edebilirler.

Önceki İçerik Tarihinde İlk Defa Abone Kaybı Yaşayan Netflix, 50 Milyar Dolar Değer Kaybetti
Sonraki İçerik Mayıs Ayında Netflix Türkiye’de Yeni Yayınlanacak İçerikler