Kesişme: İyi ki Varsın Eren Beş Haftadır Zirvedeki Yerini Koruyor

1 Ocak 2022’de vizyona giren ve bu hafta sonu sinemalardaki 5. haftasını dolduran Kesişme: İyi ki Varsın Eren filmi bu hafta da zirvedeki yerini korumayı başardı. 11 Ağustos 2017 tarihinde memleketi Trabzon’da PKK’lı teröristlerle yapılan çatışma sırasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül ile yine aynı çatışmada şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hikayesini anlatan film Eren’in 20. yaş gününde vizyona girmişti.

Film, vizyondaki beşinci hafta sonunda popülerliğini devam ettirerek izleyicileri sinema salonlarına çekmeye devam etti. 28-30 Ocak günlerinde toplam 151.827 adet seyirci tarafından izlenen film, vizyona girdiği ilk hafta sonu ulaştığı 190.387 kişilik seyirci sayısı da göz önünde bulundurulduğunda oldukça istikrarlı bir seyirci kitlesine sahip olduğu görülüyor. Filmin halen 348 adet sinemada gösterimi devam ediyor.

5 haftalık süreçte toplam 1.594.538 kişi tarafından izlenen Kesişme: İyi ki Varsın Eren, 36.904.591 TL’lik hasılat rakamına ulaşmayı başararak yapımcılarının yüzünü güldürdü. Özer Feyzioğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Emir Çiçek, Mutlunur Lafçı, Alayça Öztürk Gidişoğlu gibi isimler yer alıyor.

Yerli filmlerin ilk dört sırayı paylaştığı hafta sonunda, Aslan Hürkuş Kayıp Elmas filmi 117 bin 567 seyirciyle ikinci sırada yer aldı. Haftanın yeni filmlerinden Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2, 100 bin 83 seyirciyle üçüncü sıradan, Anka ise 71 bin 711 seyirciyle dördüncü sıradan listeye giriş yaptı.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi film beşinci haftasını doldurmuş olmasına rağmen ilk hafta sonu izleyici rakamından sadece 40 bin kişilik bir kayıp yaşamış durumda. Bu da demek oluyor ki geçen beş haftalık sürede izleyicilerin filme olan ilgisi pek azalmamış durumda. Film, bu istikrarlı çizgisini devam ettirmesi halinde uzun bir süre daha sinemalardaki yerini koruyacakmış gibi duruyor.

Kesişme: İyi ki Varsın Eren Filminin Fragmanı

İzlemek için tıklayınız.

Kesişme: İyi ki Varsın Eren Netflix’te Var Mı?

Filmin popülaritesinin bu denli yüksek olması ve toplumsal hafızası çok yüksek bir olayı işlemesi nedeniyle pek çok insan film ne zaman televizyon ekranında izleyebileceklerini merak ediyor. Gerek sosyal alışkanlıkları nedeniyle gerekse pandeminin yarattığı sonuçlar nedeniyle pek çok kişi filmi izlemek için sinemalara gitmekten çekinebiliyor. Bu sebeple bazı insanlar filmi izlemek için alternatif yollar arıyor.

Henüz filmin Netflix üzerinde yayınlanacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Netflix genelde bu tür popüler filmleri yayınlama konusunda oldukça istekli bir platform. Bu nedenle filmin sinemalardan kalkmasının hemen akabinde Netflix üzerinde izleyicilere sunulması epey büyük bir olasılık gibi görünüyor.

Önceki İçerik Neredeyse Hiç Diyalog İçermeyen 8 Kaliteli Film
Sonraki İçerik Colin Farrell’lı Bilimkurgu Draması After Yang Filminin İlk Afişi Yayınlandı