Kendisine Afazi Teşhisi Konulan Ünlü Aktör Bruce Willis Oyunculuğu Bırakıyor

Başta Zor Ölüm serisi olmak üzere aksiyon filmlerinin sevilen oyuncusu Bruce Willis geçtiğimiz günlerde kendisine Afazi teşhisi konması nedeniyle emeklilik kararı aldı. Üzücü haberi, ünlü yıldızın kızı Rumer Willis bu sabah yaptığı Instagram paylaşımıyla kamuoyuna duyurdu.

Rumer, paylaşımında babasının bir banyoda, güneş gözlüğüyle ve alaycı bir gülümsemesiyle verdiği bir pozu yayınlıyor. Fotoğrafın açıklama kısmında ise babasının hayranlarına teşekkür ederek ve babasına bir kişinin iletişim yeteneğini etkileyebilecek tıbbi bir durum olan afazi teşhisi konduğunu duyurarak başlıyor. Açıklama şu şekilde devam ediyor:

“Bruce’un muhteşem destekçilerine, bir aile olarak, sevgili Bruce’umuzun bazı sağlık sorunları yaşadığını ve kendisine yakın zamanda bilişsel yeteneklerini etkileyen bir hastalık olan afazi teşhisi konduğunu paylaşmak istedik.”

Willis’in teşhisi nedeniyle oyunculuk mesleğinden emekli olmak zorunda kaldığını belirten Rumer şöyle devam ediyor:

“Bunun bir sonucu olarak ve büyük bir dikkatle Bruce, kendisi için çok şey ifade eden kariyerinden uzaklaşıyor.”

Afazi, genellikle inme veya kafa travması ile ilişkili, bir kişinin konuşmasının veya iletişimin bir veya daha fazla yönde önemli ölçüde bozulmasına neden olan ve bazen bundan etkilenenlerin kelime bulma, okuma veya yazma sorunları yaşamasına neden olan nörolojik bir durumdur. Willis’in aksiyon türündeki filmleri göz önünde bulundurulduğunda, Altın Küre adayı oyuncunun hastalığının rol aldığı zorlu sahnelerde yaşadığı kazalardan kaynaklanması mümkün görünüyor. Bununla birlikte, Willis’in 67 yaşında olduğu düşünüldüğünde ise, oyuncunun ailesi tarafından gizli tutulan başka bir sağlık sorununun olması da mümkün görünüyor.

Afazi teşhisi nasıl konursa konulsun, Bruce Willis’in oyunculuğu bırakması, oyuncunun hayranları için acı bir haber. Her ne kadar son yıllarında başarısız görülen bir dizi sinema filminde yer almış olsa da, oyuncunun kariyeri, söz konusu filmleri rahatlıkla gölgede bırakacak kadar parlak. Özellikle Zor Ölüm serisi ile Çakal ve Altıncı His filmlerindeki olağanüstü oyunculuk performansı Willis’in adını Hollywood tarihine altın harflerle yazdırması için yeter de artar. Umarız karizmatik oyuncu bundan sonraki süreçte gerekli tıbbi yardımı alarak bir an önce sağlığına kavuşur ve biz onu beyazperdede izleme keyfini yaşayamasak da o, emekliliğinin tadını doyasıya çıkardığı sağlık ve huzur dolu bir yaşam sürebilir.

Önceki İçerik Yeni Yayınlanan Top Gun: Maverick Fragmanında Tom Cruise Yüksekten Uçuyor
Sonraki İçerik Akademi Tokat Skandalı Nedeniyle Will Smith’i Oscar Ödüllerinden İhraç Edebilir