Josh Hartnett, Christopher Nolan’ın Son Filminin Kadrosuna Dahil Oldu

İngiliz yönetmen Christopher Nolan, yeni filmi Oppenheimer için şimdiden güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olmasına rağmen, ekibe başka bir isim ekliyor. Josh Hartnett, önümüzdeki yıl gösterime girecek olan tarihi dramanın en son üyesi oldu.

Nolan’ın Universal Stüdyoları için yazıp yöneteceği Oppenheimer filmi, Kai Bird ve Martin J. Sherwin’in American Prometheus: The Triumph And Tragedy Of J. Robert Oppenheimer kitabından sinemaya uyarlanıyor. Film, J. Robert Oppenheimer isimli bir bilim adamının atom bombasının yaratılmasında oynadığı kilit rolünü, ancak daha sonra ortaya bu çıkan olağanüstü gücün sebep olduğu ölümcül sonuçların kendisine yaşattığı vicdan azabını konu alıyor.

Oppenheimer, atom bombasının kontrolsüz kullanılması durumunda insanlığa vereceği büyük zararlar sebebiyle, bu büyük nükleer gücün uluslararası alanda kontrol edilebilmesi için lobi çalışmaları yürütüyor. Amerikalı fizikçi daha sonra atom bombasından daha yıkıcı olan hidrojen bombasının yapılmasına da karşı çıkıyor.

Filmde Cillian Murphy, J. Robert Oppenheimer’ı canlandırırken, Emily Blunt eşi Katherine rolünü üstleniyor. Filmin kadrosunda ayrıca Florence Pugh, Matt Damon, Robert Downey Jr., Rami Malek ve Benny Safdie gibi dünyaca ünlü yıldızlar yer alıyor. Kadroya son eklenen Josh Hartnett’ın ise henüz hangi rolde görev alacağı henüz belli değil.

Oppenheimer filminin planlanan vizyon tarihi 21 Temmuz 2023 olarak duyurulmuştu.

Önceki İçerik The King’s Man: Başlangıç
Sonraki İçerik İKSV’nin Köprüde Buluşmalar Etkinliği İçin Başvurular Devam Ediyor