Joaquin Phoenix’li Napolyon Biyografisi “Napolyon” Filminden İlk Fotoğraflar

Ridley Scott, ilerleyen yaşına rağmen Hollywood’un en üretken yönetmenlerinden birisi. Geçen yıl iki film yayınladıktan sonra ( The Last Duel ve House of Gucci ), Scott sete geri döndü ve Joaquin Phoenix’in oynadığı Napolyon Bonapart filminin çekimlerine başladı. Dün ise People Dergisi’nin yayınladığı birkaç set fotoğrafında, Joaquin Phoenix’i Napolyon kostümüyle görme imkanımız oldu.

Joaquin Phoenix, kesinlikle Napolyon’un karizmasına sahip ve set fotoğraflarından görebildiğimiz kadarıyla kostümler ve dekorlar oldukça etkileyici görünüyor. Tabii ki, Ridley Scott’tan daha azı beklenemezdi. İlk başta ismi “Kitbag” olarak duyurulan filmin ismi sonradan değiştirilerek “Napolyon” adını almıştı. Film Napolyon’un kökenlerine ve imparatorun hızlı ve acımasız yükselişine özgün ve kişisel bir bakış açısı sunacak.

Napolyon’un kişisel hayatına da ışık tutacak olan film, imparatorun karısı ve tek gerçek aşkı Josephine ile olan tutkulu ve dengesiz ilişkisinin ayrıntılarını ortaya çıkaracak. Filmin amacı Napolyon’un savaş stratejilerini, hırsını ve stratejik zekasını yakalamak olsa da, Josephine ile olan aşk hikayesi, büyük askeri liderin kökeni ve yaptıkları kadar önemlidir. Filmde Joaquin Phoenix’in yanı sıra, İmparatoriçe Josephine rolünde Vanessa Kirby ve Paul Barras rolünde Tahar Rahim yer alacak.

Napolyon filminin henüz resmi bir vizyon tarihi bildirilmedi ancak filmin Apple TV+ tarafından piyasaya sürüleceği biliniyor.

Önceki İçerik Mel Gibson’ın Başrolünde Olduğu Gerilim Filmi Agent Game’in Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerik Ceviz Ağacı