İlk “John Wick: 4. Bölüm” Tepkileri “Muhteşem”, “Destansı” ve “Baş Belası”

Uzun bir bekleyişin ardından, çok beklenen John Wick: Bölüm 4’ün çıkışı artık çok yakında! Film, 24 Mart 2023’te sinemalarda gösterime girmeden birkaç hafta önce, bazı hayranlar ve eleştirmenler filmi erken gösterimlerinde izleme şansı buldu ve serinin son filmine dair erken yorumlarını sosyal medyada paylaştılar.

2019’da vizyona giren John Wick: Bölüm 3 – Parabellum’un devamı olan John Wick: Bölüm 4’te Keanu Reeves’in baş karakter olarak egzotik mekanlara seyahat eder ve daha önceki en zorlu rakipleriyle mücadele ederken yine Yüksek Konsey’e karşı da mücadele verir. Özellikle, suç konseyinin yüksek rütbeli bir üyesi ve filmin kötü karakteri Marquis de Gramont (Bill Skarsgård) ile mücadele eder. Lawrence Fishburne, Lance Reddick ve Ian McShane seriye geri dönerken, yeni yüzler arasında Scott Adkins, Donnie Yen, Clancy Brown ve Marko Zaror yer alıyor.

Yeni filmin yönetmenliğini, aksiyon serisinin önceki üç bölümünde olduğu gibi Chad Stahelski üstleniyor. Filmin senaryosunu, Shay Hatten (Army of the Dead, John Wick: Bölüm 3 – Parabellum) ve Michael Finch (Predators) birlikte yazdı. Stahelski, yönetmenliğin yanı sıra Summit Entertainment ve Thunder Road Pictures prodüksiyon şirketleri aracılığıyla Erica Lee ve Basil Iwanyk ile birlikte projenin yapımcılığını da üstleniyor.

Collider’dan Steve Weintraub, film hakkında iki kelimeyle “hazır değilsiniz” diyor ve Therese Lacson ise filmi “aksiyon dolu, kanlı bir katliam festivali” olarak nitelendiriyor.

Diğer eleştirmenler ise filmin “muhteşem, saf bir adrenalin patlaması ve serinin en iyisi olduğunu” söyleyerek övdüler.

Filmle ilgili sosyal medyada yapılan eleştirilerden bazıları şu şekilde:

Filmin neredeyse 3 saatlik süresi elbette korkutucu olabilir, ancak birçok kişi aksiyon geriliminin her dakikasını hak ettiğini söylüyor.

Serinin dördüncü filmi, birçok eleştirmenin inanılmaz dövüş sahnelerini övdüğü bir film olarak aksiyon açısından izleyicilerini hayal kırıklığına uğratmıyor.

Keanu Reeves’in başrolünü üstlendiği gerilim filminin yardımcı oyuncuları da büyük bir övgüyü hak ediyor.

John Wick Evreni’nin Geleceği

John Wick: Bölüm 4, Stahelski’nin aksiyon dolu evrenindeki birçok diğer proje arasında önümüzdeki haftalarda yayınlanacak. Ayrıca “Ballerina” adında bir yan film şimdilerde üretim aşamasında ve bu filmde yepyeni bir karakteri canlandıran Ana de Armas’ın başrolde yer alacak. Ayrıca Reeves ve McShane de yan karakter olarak rol alacaklar. John Wick Evreni’nde geçen başka yepyeni filmlerin yanı sıra, yine bu evrende geçen bir dizi olan “The Continental”ın da 2023 yılında yayınlanması planlanıyor.

John Wick: Bölüm 4, 24 Mart 2023’te sinemalarda gösterime çıkacak. Filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik 2000’li Yılların Yabancı Dilde En İyi Film Oscar Ödülü Sahibi Filmler
Sonraki İçerik 1990’lı Yılların En İyi Polisiye – Suç Filmleri Sıralaması