Hazal Kaya’lı Netflix Dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Fragmanı Yayınlandı

Netflix’in son dönemde yayınladığı yerli projeler büyük beğeni topluyor. Hakan Muhafız’la başlayan furya Atiye ve 50 m² gibi yapımlarla devam etti ve son olarak Kulüp dizisiyle ülke gündemine oturmayı başardı. Netflix’in en son iddialı projesi ise başrolünde Hazal Kaya’nın yer aldığı Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi.

Yönetmen koltuğuna Emre Şahin’in oturduğu, senaryosunu Elif Usman’in kaleme aldığı, psikolojik drama türündeki dizi Charles King’in “Midnight At The Pera Palace“ isimli kitabından uyarlandı. Filmin diğer başrol oyuncusu Aşk 101 dizisiyle ünlenen Selahattin Paşalı.

1919 yılının İstanbul’unu etkileyici bir atmosferle başarılı bir şekilde izleyiciye sunmayı başaran Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin konusu şu şekilde;

İstanbul, Beyoğlu’nda bulunan Pera Palas Oteli hakkında yazı yazmakla görevlendirilen gazeteci Esra, oteli incelerken odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu fark eder. Bu kapıdan Osmanlı’nın son dönemi olan 1919 İstanbul’una yolculuk yapar ve kendini, Mustafa Kemal Atatürk’e düzenlenen siyasi bir komplonun içinde bulur. Esra İstanbul’un çılgın kulüplerinden birinin esrarengiz sahibi Halit ile tanıştığında 1919 İstanbul’unun bilinenden hayli farklı olduğunu görür.

Netflix’in twitter hesabından yapılan açıklamaya göre 3 Mart’ta yayınlanacak olan dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerik Amazon’un Güç Yüzükleri, Daha Çok Kadın Karaktere Yer Verecek
Sonraki İçerik 94. Oscar Ödülleri Adayları Belli Oldu: İşte Tam Liste