Hayranları, Sam Raimi’nin İlk Örümcek Adam Filminin 20. Yılını Kutluyor

Sam Raimi’nin yeni Marvel filmi Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında bu hafta vizyona girerken, serinin hayranlarının çoğu Twitter’da yaptıkları paylaşımlarla ilk Örümcek Adam filminin 20. yıl dönümünü kutluyor. 2002’de sinemalarda gösterime giren ilk canlı aksiyon Örümcek Adam filmi, Tobey Maguire’ı Peter Parker’ı, Kirsten Dunst’ı Mary Jane Watson olarak bizlerle tanıştırmıştı. Birçok hayran için, Sam Raimi Marvel için Doctor Strange 2 ile sahalara dönüş yapmadan önce Örümcek Adam için iki devam filmi yönetmiş olsa bile, o filmin yayınlanmasından bu yana yirmi yıl geçtiğine inanmak oldukça zor.

“Sam Raimi’nin Örümcek Adam’ının 20. yıl dönümü kutlu olsun!” diye yazan mutlu bir hayran Twitter’da şunu yazmış. “Bu film çocukken üzerimde derin bir etki bıraktı. Örümcek Adam sevgimi pekiştirdi, beni çizgi roman ve film dünyasıyla tanıştırdı ve Sam Raimi’yi en büyük kahramanlarımdan biri haline getirdi.”

Başka bir hayran da “Örümcek Adam’ın 20. yıl dönümü kutlu olsun! Bu film olmasaydı, çizgi romanlara, filmlere ya da buna benzer bir şeye asla bulaşmazdım. Hepsini bu filme ve efsane Sam Raimi’ye borçluyum.” diyor.

Başka bir tweet’te yine bir hayran duygularını şöyle paylaşıyor: “20 yıl önce, ben doğmadan önce, benim için en anlamlı olan filmler çıktı. Sadece bir saniye daha beklememiz için bize ilham veren filmler. En büyük film üçlemesinin 20. doğum günü kutlu olsun, Sam Raimi’nin tek örneği: ÖRÜMCEK-ADAM.”

David Koepp tarafından yazılan ve Sam Raimi tarafından yönetilen Örümcek Adam, 3 Mayıs 2002’de sinemalarda gösterime girdi. Film, Peter Parker’ın (Tobey Maguire) radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılması ve sevgilisi Mary Jane Watson (Kirsten Dunst) ile bir ilişki sürdürürken örümcek benzeri süper güçlere sahip olmasını konu alıyor. Filmde ayrıca James Franco, Harry Osborn rolünde, Willem Dafoe ise Harry Osborn’un babası Norman Osborn (aynı zamanda Yeşil Cin) rolünde yer aldı. JK Simmons ise gazete patronu J. Jonah Jameson rolünü canlandırdı.

Önceki İçerik Kesişme: İyi ki Varsın Eren Netflix’te Var Mı? Ne Zaman Televizyonda Yayınlanacak?
Sonraki İçerik Diğerleri