Guy Ritchie’ye Göre Sherlock Holmes 3’ün Gelişi, Robert Downey Jr.’a Bağlı

Yazar ve yönetmen Guy Ritchie, her filminde benzersiz bir tarz ve yönetimsel yaklaşım getirmesiyle tanınır. En tanındığı projelerden biri, 2009 yapımı Sherlock Holmes ve onun devamı olan 2011 yapımı Sherlock Holmes: Gölge Oyunları filmleridir. Başrolünde Robert Downey Jr.’ın yer aldığı filmler, izleyicilere Sir Arthur Conan Doyle’un ünlü dedektifinin yeni bir yorumunu sunarak, başarılı bir gişe performansı ortaya koydu. İlk film dünya çapında 524 milyon dolarlık gişe hasılatı elde ererken, devam filmi bu rakamı 543,4 milyon dolara yükselterek yeni bir rekor kırdı. İki filmde Robert Downey Jr.’un yanı sıra Dr. John Watson rolüyle Jude Law ve Irene Adler rolüyle Rachel McAdams yer almıştı.

Böyle karlı bir seriyle üçüncü bir film çekmek oldukça mantıklı bir fikir ve bu konu bir süredir ortalıkta dolaşmakta. Yönetmenin yakında vizyona girecek filmi ‘Operation Fortune: Ruse de Guerre’ hakkında Guy Ritchie ile oturup konuşma şansını yakalayan gazeteciler, üçüncü bir Sherlock Holmes filmi konusu gündeme getirdiler.

Röportaj sırasında, ünlü yönetmene üçüncü bir filmin yapılıp yapılmayacağı veya ‘doğru zamanın gelip gelmediği’ soruldu. Ritchie, başka bir film yapılıp yapılmayacağı konusunda evet veya hayır demeden cevap verdi ve şöyle dedi:

“Şimdi dürüst olmak gerekirse, bu konuyu Robert Downey Jr.’a bıraktım. Yani Robert, bunun sorumluluğunu almak istedi. Top onun sahasında, senaryodan, her şeyden o sorumlu. Ben o işten şimdilik elimi eteğimi çektim, tabi ki benim dahil olmam için doğru zaman gelene kadar.”

Sherlock Holmes 3 Hakkında Ne Biliyoruz?

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları filminin yayınlanmasının üzerinden on yılı aşkın bir süre geçti, ancak bu süre boyunca hiç bir gelişme olmadığını söylemek doğru olmaz. İkinci film yayınlandıktan kısa bir süre sonra, Warner Bros. tarafından Sherlock Holmes 3 planları duyurulmuştu, üstelik birçok farklı yazar, taslak ve fikir üzerinde çalıştı.

Sonunda, 2019’da Bohemian Rhapsody filminin yönetmeni Dexter Fletcher’ın Guy Ritchie’nin yerine yönetmen olarak atandığı ve 2020 için belirsiz bir yayın tarihinin verildiği duyuruldu. Ancak, COVID-19 pandemisi nedeniyle film süresiz olarak askıya alındı. Şimdilerde ise, filmin geleceği belirsiz, ancak Guy Ritchie’nin yorumlarına göre, ünlü yönetmenin projeye yeniden başlamak için hazır olduğu görünüyor. Umarız serinin hayranları üçüncü film için çok fazla beklemek zorunda kalmaz.

Önceki İçerik 2010’lu Yılların “En İyi Film” Oscar Ödülü Sahibi Filmleri
Sonraki İçerik Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmleri Geliyor, Üstelik Peter Jackson da İşin İçinde