Görevimiz Tehlike 7’nin Sonu İzleyicileri Meraktan Öldürecek

Bilindiği üzere Tom Cruise’un sevilen aksiyon film serisi Görevimiz Tehlike’nin yedinci ve sekizinci bölümleri aynı anda çekiliyor ve birer yıl arayla gösterime girecekler. Yeni filmler tek bir hikayenin iki ayrı bölümü gibi olacak ve bu durum Görevimiz Tehlike 7’nin hayranlarını bir yıl boyunca merakla bekletecek acımasız bir sahneyle sona ereceği anlamına geliyor.

Hikayenin düğümünün Görevimiz Tehlike 8’de çözüleceği aşikar ama iki devam filminin arasında bir yıl gibi bir süre bulunması nedeniyle izleyicilerin sabrının epey bir zorlanacağı da kesin. Üstelik geçtiğimiz dönemde serinin son iki filmi, Covid-19 pandemisi nedeniyle bir takım gecikmeler yaşamış ve vizyon tarihleri defalarca ertelenerek sırasıyla 2023 ve 2024 yılına kaydırılmıştı.

Tom Cruise ilk kez 1996’da yayınlanan Görevimiz Tehlike filminde ajan Ethan Hunt olarak görünmüştü. Görevimiz Tehlike 7 ve Görevimiz Tehlike 8 ile birlikte serinin sona ereceğine kesin gözle bakılıyor. Eğer ki bu son iki film de iki yıl sonra nihayet vizyondaki yerini alabilirse yakışıklı oyuncu otuz yıla yakın bir süredir bu serinin bir parçası olarak yer almış olacak. Serinin ilk üç filmi başarısız sayılmasa da çok dikkat çekici bir gişe başarısına ulaşamamıştı.

Ancak dördüncü filmle birlikte filmlerin popülaritesi ciddi olanda arttı ve bu film hem gişe hem de kritiklerde büyük bir sıçrama yakaladı. Son üç film, diğerlerine nazaran gişe hasılatını neredeyse ikiye katladı. Hikaye büyük bir hızla sona doğru ilerlerken, herkes serinin milyar dolarlık gişe rekorları kıran bir finalle bitip bitmeyeceğini merak ediyor.

The Hollywood Reporter tarafından hazırlanan yeni bir rapor, hayranların her iki filmi de beyazperdede görmek için daha fazla nedeni olabileceğini öne sürdü, Görevimiz Tehlike 7, görünüşe göre izleyenleri merak içinde bırakan bir sahneyle sona erecek, ancak bu durum henüz kesin olarak belirtilmedi. Seri üzerinde yaratıcı bir kontrole sahip olan Cruise, serinin sondan bir önceki bölümünün sonunu, bir sonrakinin hikayesinin nasıl ortaya çıktığına bağlı olarak değiştirme seçeneğini de elinde bulunduruyor. Bu nedenle, Paramount’un, içeriğin çoğu hala oldukça sürükleyici olan son bölümler için gerçekten bir bütçe taahhüdünde bulunamadığı belirtiliyor.

Birçok yönden, Cruise’un projeye yaptığı yatırım ve bu filmleri serinin en iyi filmleri yapmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya istekli olması, Görevimiz Tehlike hayranları için iyi bir haber olarak nitelendirilebilir. Cruise’un serinin bu son iki filminin mümkün olan en büyük etki ile başarılı bir çıkış yaptığını görmek istemesi anlaşılabilir bir durum. Maliyeti ne olursa olsun her iki filmin de tamamlanmasını sağlayarak, tam olarak istediği gibi bir final ortaya çıkarmak onun en büyük amacı. Umuyoruz ki bu amacı uğrunda verdiği emek ve paranın karşılığını sonuna kadar alır.

Önceki İçerik Kayıp Şehir
Sonraki İçerik Dune: İkinci Bölüm Denis Villeneuve’in Kariyerinin En Büyük İşi Olacak