Gerard Butler, Adalet Peşinde’nin Devam Filminin Yapımcılığını Üstlenecek

Başrollerini Gerard Butler, Jamie Foxx ve Leslie Bibb’in paylaştığı 2009 tarihli Adalet Peşinde’in devam filminin çekileceği resmi olarak açıklandı. Prodüksiyonu, The Matrix serisinin yapımcıları Village Roadshow Pictures’ın Rivulet Media tarafından ortaklaşa yapılacak olan filmin yapımcıları arasında orijinal filmin yıldızı Gerard Butler de yer alıyor. Yine ilk filmin senaryo yazarları Lucas Foster ve Kurt Wimmer da devam projesi için geri dönüyor.

Orijinal film sinema çevrelerinde pek başarılı bulunmasa da, gösterime girdikten sonra gişede 127 milyon dolarlık etkileyici bir hasılat rakamı elde ederek izleyicilerden büyük ilgi toplamayı başarmıştı. Adalet Peşinde filmi, sıradan ve mutlu bir aile babasıyken karısı ve kızının tecavüz edilerek öldürülmesi sonucu adalet arayışına çıkan Clyde Shelton’ın hikayesini anlatıyor. Foxx’un canlandırdığı bölge savcı yardımcısı Nick Rice, kesin kanıtların bulunamaması nedeniyle katillerle bir pazarlık yapmayı teklif ettiğinde, Clyde ailesinin ölümleri için onu suçlar ve bir tepki olarak tüm yargı sistemini yok etmeye karar verir. Amerikan adalet sistemine karşı etkileyici bir eleştiri mahiyetinde olan filmde Gerard Butler, adalet arayışındaki baba Shelton’ı canlandırmıştı.

Devam filminin konusu ve oyuncu seçimi detayları hala gizli tutuluyor olsa da, yapılan resmi duyuru orijinal filmin hayranları için büyük heyecan yaratmayı başardı. Devam filminin ekibinde yer alacak diğer isimler arasında Rivulet Media yapımcıları Rob Paris ve Mike Witherill ile Village Roadshow Pictures’ın yönetici yapımcıları Tristen Tuckfield ve Jillian Apfelbaum yer alıyor.

Rivulet Media yapımcıları Paris ve Witherill, 2009 yapımı Adalet Peşinde’nin devam filmini çekmeye neden karar verdiklerini şöyle açıkladı:

“Piyasadaki akıllı, yıldız odaklı aksiyon gerilim filmlerine olan talep gözle görülür düzeyde ve bu, kaçırılmayacak kadar iyi, kullanılmamış ender hikayelerden biri. “Rob, Mike ve Village Roadshow Pictures ve sık sık yaratıcı ortağım Kurt Wimmer ile birlikte bu harika karakterleri ve orijinal filmi yaptığımız zamandan çok daha alakalı görünen bu zorlayıcı konuyu tekrar ele almaktan mutluluk duyuyorum.”

Ekip, Adalet Peşinde serisini her zamankinden daha aksiyonlu ve dudak uçuklatıcı bir hale getirerek yeniden canlandırma girişimlerine son derece güveniyor gibi görünüyor. Devam filmi hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Önceki İçerik Stranger Things’in 4. Sezonu Diğer Sezonlara Göre 5 Saat Daha Uzun Olacak
Sonraki İçerik Doctor Strange 2, The Batman’i Geride Bırakarak Yılın En Çok Kazanan Filmi Oldu