Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları Fragmanı Yayınlandı

Warner Bros. tarafından Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filminin resmi fragmanı yayınlandı ve Harry Potter evrenine daha derin bir bakış açısı sunan film hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Film, yazar JK Rowling ve yapımcı Steve Kloves tarafından kaleme alınan bir senaryo ile İngiliz yönetmen David Yates’in yeniden reji koltuğuna oturduğu Fantastik Canavarlar serisinin üçüncü bölümü olacak. Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları, büyücülük dünyasının Voldemort’tan sonra en büyük karanlık büyücüsü olan Gellert Grindelwald ile yine büyücülük dünyasının tartışmasız en büyük büyücüsü Dumbledore arasında geçen savaşı konu alıyor.

Eddie Redmayne, Newt Scamender arakteriyle Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filminin oyuncu kadrosunda bir kez daha başrolde yer alıyor. Seriye üçüncü filmle geri dönen yıldızlar Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Callum Turner, William Nadylam, Poppy Corby-Tuech, Jessica Williams ve Jude Law.

Üçüncü filmde Mads Mikkelsen’in Johnny Depp’in yerine Grindelwald olarak kadroya dahil edilmesiyle köklü bir değişiklik yaşanmış gibi görünse de Mikkelsen’in Depp’ten geri kalmayan üstün yetenekleriyle rolünün hakkını sonuna kadar vermesi sayesinde bu değişimin hayal kırıklığına neden olması beklenmiyor. Devam eden pandemi nedeniyle yaşanan gecikmeye rağmen filmin çekimleri nihayet tamamlandı ve resmi fragman yayınlandı.

Fragman, Newt ve arkadaşlarının giriştikleri tehlikeli görevlere daha yakın bir bakış açısı sunarken, Mikkelsen’in Grindelwald’ını ilk defa bu videoda ayrıntılı bir şekilde izleme fırsatı bulabiliyoruz. Fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz:

İlk Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları fragmanı, iki gün önce yayınlanan ve izleyicilere nostaljik bir hava yaşatılarak onların hikayeye dahil edilmeye çalışıldığı videonun ardından geldi. Fragmanda filmle ilgili pek çok ayrıntıya yer verilirken en çok merak edilen karakter olan Mikkelsen’in Grindelwald’ını yakından görmemizi de sağlıyor. Zira ünlü karanlık büyücünün radikal oyuncu değişikliği, geçtiğimiz yıl boyunca filmin en çok tartışılan unsurlarından biri olmuştu. Mikkelsen’in standart görünümüyle kadroya katılması, Johnny Depp’in tuhaf beyaz saçlarından, solgun teninden ve ince bıyıklarından sonra kesinlikle büyük bir değişim olmuş ama bu durum hiç de göze batmıyor.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları fragmanında ayrıca, Dan Fogler’ın muggle Jacob’ına Dumbledore’dan bir asa hediye edildiğinin ortaya çıkması ve Dumbledore’un Grindelwald’a karşı kurduğu ekibe dahil olması gibi eğlenceli unsurlar da yer alıyor. Fragman aynı zamanda Dumbledore’un bir Hogwarts profesörü olarak 30’lu yıllardaki çalışmalarını konu ediyor. Fragmanda orijinal Harry Potter filmlerinde görülen büyük yemek salonunun yeniden karşımıza çıkması, Dumbledore’u yeniden Hogwarts müdürü olarak görebileceğimiz ihtimalini güçlendiriyor. Özellikle bir sahnede Dumbledore’un Newt’in eski okulu Hufflepuff’a üç puan vermesi izleyenlerin yüzünde nostaljik bir gülümsemeye neden oluyor.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filminin 2022 yılının Nisan ayında sinema salonlarındaki yerini alması bekleniyor.

Önceki İçerik Aquaman Kayıp Krallık Filminin Çekimleri Tamamlandı
Sonraki İçerik Fantastik Canavarlar 3 Hakkında Bilmeniz Gerekenler