Enola Holmes’un Devam Filminin Çekimleri Tamamlandı

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Sherlock Holmes’un onun kadar zeki olan küçük kız kardeşi Enola’yı ana karakter olarak gördüğümüz çok izlenen Netflix filminin devamı olan Enola Holmes 2’nin çekimleri tamamlandı. Yıldız oyuncular Millie Bobby Brown ve Henry Cavill’in aynı rolleriyle ekranlara döneceği filmde Enola Holmes’un yeni maceralarını izleyeceğiz. Henry Cavill, kendi instagram hesabından hayranlarıyla paylaştığı bir videoda projenin çekimlerinin sona erdiğini duyurdu.

Videoda Cavill, filmle ilgili çok fazla ayrıntı vermezken hayranlarına yönelik bir motivasyon konuşması yaptığını görüyoruz.

“Bugün Enola Holmes’taki son günümdü ve bütün gün dışarı çıkıp bu koşuyu yapmamayı düşünüyordum. Biraz karanlık ve biraz soğuktu ve bunların hepsinin evde kalmak için iyi nedenler olduğuna kendimi ikna ediyordum. Ama ben dışarı çıktım, koşumu yaptım ve bu bana gerçekten çok iyi hissettirdi. Yani bugün evde oturup antrenman yapmamayı düşünüyorsan, hemen eşofmanlarını giy, çık dışarı ve koşunu yap. Pişman olmayacaksın.”

Enola Holmes, Sherlock Holmes’un (Cavill) dedektif kardeşinin yolundan giden kız kardeşi Enola Holmes’un (Bobby Brown) hikayesini anlatan Nancy Springer’in The Enola Holmes Mysteries adlı romanından uyarlanmıştır . İlk film, serinin ilk romanı The Case Of The Missing Marki’Deki olayları anlatıyordu ve Enola’nın kayıp annesini ( Helena Bonham Carter) arayışına tanık olmuştuk. Devam filminin konusu henüz resmi olarak açıklanmadı, ancak The Enola Holmes Mysteries serisindeki altı kitaptan diğer beşinden birinin anlatılacağı herkes tarafından biliniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ise, ilk filmlerindeki rollerini tekrar canlandıran Millie Bobby Brown, Henry Cavill ve Helena Bonham Carter’ın yanı sıra Adeel Akhtar, Susan Wokoma ve Louis Partridge gibi oyuncular da yer alacak. Ayrıca ilk filmin yönetmeni Emmy ödüllü Harry Bradbeer ve yazar Jack Thorne devam filmi için de görevlerine devam ediyorlar. Filmin ne zaman yayınlanacağı ise henüz açıklanmadı.

Önceki İçerik Yüzüklerin Efendisi Dizisinin İkinci Sezonu İngiltere’de Çekilecek
Sonraki İçerik Ünlü Aktör Brad Pitt’in Canlandırdığı En İkonik 10 Rol